Nokia 5310 wpadła mi do wody


(Partycja43) #1

Witam;]

Mam telefon Nonika 5310 i wpadł mi on do wody. Nie bardzo wiem co mam robić. Czytam różne posty na forach internetowych i w każda osoba radzi robić co innego. Jedni mowią, że suchyć go suszarką inni że jest to zabornione.

Pomożecie?


(mati75) #2

wyjąć baterie i oddać do serwisu


(Zbych ) #3

To zależy do jakiej wody Ci wpadła , jeżeli była to czysta "kranówka" to wystarczy wysuszyć choćby suszarką do włosów z takiej odległości aby telefon nie rozgrzał sie do temperatury powyżej 70 stopni , woda morska lub coś z detergentami to raczej telefon do "prania" w specjalnych środkach , a takim praniem zajmują się rówież komisy z telefonami , mi kiedyś 6630 wpadła do morza , zaraz szybko wyjałem baterie a w domu płukałem i myłem ją wodą zdemiralizowaną a następnie wysuszyłem suszarką i działa , zreszatą kiedy pilot do tv zaczyna źle działać to go rozbieram a następnie myje wodą zdemineralizowaną i susze suszarką do włosów po tym zabiegu działa bezproblemowo.


(system) #4

mati ma po czesci racje ale nie zawsze trzeba oddawac. czasami moze by tak ze te3lefon bez baterii dostanie zwarcia na tych mikro procesorach i wtedy caly telefon trzeba oddawac do komisu.


(Partycja43) #5

wpadl mi do wody z detergentami i wlozylam go na pol godziny do wody zdemineralizowanej ale nie chce sie teraz w ogole wlaczyc. Jak wpadł to po wyjęciu jeszcze reagował a teraz to tylko pojawia się biały ekran