Nokia 5530-czy warto kupić ten telefon?

Na początku napiszę:

Temat jest poważny i oczekuję poważnych odpowiedzi-jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie wypowiadaj się. Dziękuje.

Otóż zamierzam kupić telefon.

  • Nie mam na ten cel dużo pieniędzy- do 450zł.

  • Musi być dotykowy, duży ekran.

  • Wifi, lub GPS

  • Hakowalny (czy wszystkie Nokie 5530 są hakowane? tzn. zamierzam uruchamiać nie podpisane aplikacje, programy, emulatory i inne ciekawe rzeczy-oczywiście jeśli to legalne)

To moje podstawowe wymagania.

Zastanawiam się nad Nokia 5530 XM.

Mam jeszcze oko na 5230 , ale jedna wolę mieć WiFi niż GPS.

Czym się jeszcze różnią Nokia 5530 od Nokii 5230?

Czy Nokia 5530 XM to dobry wybór? Czy wybór fona z nierozwijany już symbianem to dobry wybór? Wiem że powstało masę programów, ale jednak symbian nie jest już rozwijany (tak słyszałem). To znaczy że nie pojawiają się na niego nowe programy?

Jak jest z ekranem w tej Nokii? Czy jest bardzo wybredny w trudnych warunkach (mróz)?

Są jeszcze jakieś jej wady? Ogólnie jak chodzi ta Nokia? Warto ją brać?

w temacie “nierozwijanego” już symbiana - wczorajsza wypowiedź przedstawiciela Nokii - http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/ … -dla-html5

jesli to będzie prawda to symbian może jeszcze wszystkich zaskoczyć, mimo aktualnego boomu na androida.

ciekawe, to mnie jeszcze bardziej do tej Nokii przekonuje :stuck_out_tongue:

napisales do 450zł… Samsung i5700 Spica (Galaxy Lite) można by spróbować… jak nie on to może LG Swift… Polecam poczytać, bo za te pieniądze to na prawde modele warte uwagi

no z tego co widzę to te telefony są naprawdę godne uwagi, jednak ciężko będzie kupic tego samsunga w cenie jaką podałem :slight_smile:

Oba mają i WiFi i GPS, a Nokia 5530 nie ma GPSu…

Moglibyście mi polecić jeszcze jakieś inne telefony, podobne do tych, chodzi o dotykowy ekran, WiFi ew. GPS.

Co do GPSu to jak z nim jest w telefonach? Słyszałem że jest kiepski, ponieważ potrzebuje korzystać z internetu, a taki GPS, za który trzeba płacić nie bardzo mnei interesuje, jeśli GPS to tak by korzystać z niego za darmo, bez płacenia jakichkolwiek kosztów :wink:

aplikacja do ładowania Ovi Map na telefon Nokii - http://www.nokia.pl/uslugi-i-aplikacje/ … e-i-uslugi

dokładnie po to by nie korzystać z połączenia z internetem, ponadto na symbianie działają mapy TomToma i Garmina.

oki. Jeśli więc mam na telefonie GPS, mam mapy to korzystam już z nawigacji kompletnie za darmo tak?

jeszcze pytanie:

Skoro nie wiadomo jak to z tym symbianem, jeśli jest już nie aktualizowany to nie wychodzą nowe aplikacje?

Więcej aplikacji jest na Symbiana czy też na Androida?