Nokia 5530 po zalaniu ekran reaguje lecz źle

Witam otóż kilka miesięcy temu mój telefon został zalany (nokia 5530 xpress music) ponieważ zalał się od spodu nie wpadł nigdzie zalał od strony baterii bateria działa wszystko ok włącza się lecz dotyk się zepsuł takim sposobem że reaguje ale nie tak jak trzeba gdy wciskam środkowy przycisk do menu to menu otwiera się lecz gdy chcę np wziąć ustawienia itd. to zamiast włączyć się folder z tym to mi się menu zamyka tak jak bym wcisnął czerwoną słuchawkę do powracania na pulpit. Co mam zrobić i na środku ekranu mam taką plamkę pomarańczową jakby. Pomocy

Bez wymiany dotyku w telefonie się nie obejdzie.

Kupujesz Digitizer i wymieniasz, drogo nie jest, tu masz przykład, poszukaj na allegro pewnie taniej będzie jeszcze

http://www.elnotel.pl/szybka-dotyk-digi … -1607.html

wymiana digitizera nie pomogła

Kolego telefon rozkrecić i umyć w izopropanolu zalecana wanienka ultradzwiękowa.

Niestety zalanie zwykle dla sprzetku konczy sie tragicznie. Ja miałam podobnie tylko, że z Nokia Lumia-czeka serwis i wymiana dotyku.

ile takie coś kosztuje ?

Zanieś do serwisu.Umyja telefon w wanience ultradzwiekowej,wygrzeja hoterem i moze akurat sie uda.Wiem cos o tym bo sam naprawiam telefony.

OK zaniosłem do serwisu naprawili i nic nie zapłaciłem :smiley: