Nokia 5530 vs HTC Diamond vs Samsung Omnia

Witam, aktualnie posiadam Sony Ericsson K800 no i jestem z niego bardzo zadowolony pod każdym względem, ale przyszła ochota na coś nowego. Na początku interesowało mnie głównie WiFi, potem spodobał się ekran dotykowy… no i tak wyszło, że szukam takiego nie drogiego telefonu. Do 300 zł znalazłem takie, mniej więcej:

Nokia 5530

  • ogólnie parametry podobne do K800 ale z symbianem, podobno nieciekawy system…

HTC Diamnod

  • spodobał mi się wygląd i system Windows, GPS
  • nie ma flasha, podobno się często zacina, słaba bateria

Samsung Omnia

  • Windows, aparat 5 mpix, flash… no w sumie wygląda na to, że same plusy, ale jakoś nigdy nie byłem przekonany do tej marki…

Telefonu do dzwonienia używam od święta, smsowanie umiarkowane, najczęściej jako mp3, aparat, no i Internet WiFi którego mi w SE K800 brakuje… Dodatkowo w HTC jest “darmowy” GPS, co by mi pasowało, bo niedługo zacznę jeździć samochodem :smiley: Jak sprawa z GPS ma się w Samsungu ?

Najbardziej mi się podobał HTC, ale ma średnie opinie, Nokia mam wrażenie, że najsłabszy z tej trójki, a Samsung chyba najlepszy. Telefon planuje kupić na wakacje, ale chciałbym już sobie wybrać konkretny model.

Jakie są wasze opinie o tych fonach, biorąc pod uwagę moje potrzeby?

Czy są jakieś problemy z podłaczeniem sie pod WiFi z Liveboxa Neostrady? Bo wiem, że znajomy z Nokią E52, lub jakiś podobnym miał problem z złapaniem sygnału Liveboxa.

No i jw, jak wygląda sprawa z GPS w HTC i Samsungu ?

Z góry dzięki za pomoc : ))

Bez rozpisywania, bierz samsunga świetny tel, można uznać winde za wadę ale cóż. Z tych 3 to ten góruje

Ja też radzę brać Samsunga, ogólnie Samsungi to specyficzne telefony i trzeba się do nich przyzwyczaić. Przy bliższym poznaniu zyskują :slight_smile:

Powiem jeszcze tylko tyle, że nie nastawiałbym się na jakość zdjęć porównywalną do K800i w innych telefonach, niestety w tej dziedzinie mało który telefon mu dorównuje.

Nie ma też w Samsungach problemu z ciągnieciem Wi-Fi z liveboxa, ogólnie tylko Nokie pod tym względem kuleją o czym można poczytać na forach.

Samsung.

ciekawe czy osoby polecające samsunga miały dłuższą styczność z diamondem , bo ja miałem i z samsumgiem i z diamondem , i niestety ale kożystniej wypada diamond którego mam już 3 rok , najnowsze orginalne oprogramowanie czyli WM 6.1 , gps(automapa i tomtom) działa wyśmienicie , wifi bezproblemowe zresztą jak i cały telefon , przez całe 3 lata użytkowania może z 3 razy się zawiesił, a to wykonuje hard reset i telefon jest jak nowy. Polecam diamonda , z nokią miałem serwisowy incydent rozwiązany na moją kożyść dopiero przy pomocu rzecznika firmy Nokia(pół roku bez telefonu ) i dlatego chyba już nigdy nie kupie noki.

bierz samsunga omnie :slight_smile: ja posiadam wersję 16GB i jestem zadowolony :slight_smile: