Nokia 5530 vs nokia 5800

Witam. Zamierzam kupić telefon komórkowy marki nokia. Mam na oku 5800 i 5530 i tu jest problem. Nie wiem, który wybrać. Nokie 5530 mógłbym kupić nówke, a 5800 używaną i nie wiem czy mi się opłaca. GPS fajny bajer, ale mi nie jest potrzebny, bo nie prowadzę samochodu. 3G przydałoby się, ale z neta z komórki raczej nie korzystam najwyżej do jakichś widgetów lub by sprawdzić pogodę, ale rzadko. Z wyglądu prawdę mówiąc bardziej mi się podoba 5530. Więc pytam czy opłaca się w moim przypadku kupić 5800, czy 5530? Prosze o odpowiedź oraz opinie o obydwu telefonach np. która dłużej trzyma na baterii.

ja także zastanawiam się nad jednym z tych modeli (jednak u mnie przewża na stronę 5800)

różnica poza GPS (5800) jest także różnica w taktowaniu procesora i tu na korzyść 5530.

ja także chętnie posłucham opini na temat tych słuchawek.

no to czekamy na opinie :smiley:

Jestem posiadaczem 5530. W porównaniu z 5800 ma: szybszy procesor, stereofoniczne głośniki z niskimi tonami i jest bardziej kompaktowa… :wink:

Jestem zadowolony z niej i nie wymieniłbym na 5800… :stuck_out_tongue:

5800 duża z gps słabszym procesorem 5530 mniejsza bez gps szybszy procesor ten sam symbian :slight_smile:

GPS to nie wszystko… Zawsze można kupić dodatkowy odbiornik od Nokii i podpiąć… :wink:

Zwłaszcza że 5800 kosztuje drożej i to raczej zdecydowanie drożej. Co do procesora to w nowej aktualizacji symbiana przyśpieszono taktowanie do takiego samego jak 5530xm. Tak to telefon droższy, cięższy, brzydszy i serio edge Ci starczy do podstawowych stron www. Minus to taki że 5800 ma wysuwaną klawiaturę qwerty a 5530 niestety nie ma ale jak ktoś nauczy się pisać na ekranie to spoko

@suchmen , od kiedy to 5800 ma wysuwaną klawę? o_O

Polecam Lektury:

Nokia 5800 http://pl.wikipedia.org/wiki/Nokia_5800_XpressMusic

Nokia 5530 http://pl.wikipedia.org/wiki/Nokia_5530_XpressMusic

Można tutaj dowiedzieć się ciekawych informacji :wink: Tutaj pisze wprost " W odróżnieniu od wersji 5800 tego samego producenta, model został pozbawiony: GPS, wyjścia TV, 3G oraz UMTS. "Czyli krótko mówiąc to 5530 nie jest przyszłościowym telefonem-Brak 3g! !!

Wraz ze zmianą wersji firmware’u 5800 na V20.0.012 podniesiona została częstotliwość taktowania procesora z 369 na 434 Mhz - taką samą posiada nokia N97. Niemniej dopiero od wersji V30 można spostrzec przyrost wydajności. 13 stycznia 2010 opublikowano kolejną wersję oprogramoania - V40.0.005. Poprawiono w niej błędy, dodano nowe funkcje i zwiększono wydajność urządzenia. Najbardziej rzucającą w oczy zmianą jest tzw. kinetyczne przewijanie do wszystkich menu poza menu głównym i menu aplikacji, poprawiono również ekran główny. W nowym ekranie głównym pojawiła się tzw. karuzela umożliwiająca przypisanie do dwudziestu kontaktów i dodatkowo czterech skrótów do programów.

Więc w tej chwili szybkość 5800 i 5530 jest taka sama…Urządzenia mają w sobie te same procesory i taką samą ilość RAM!

szczerze powiedziawszy są to informacje o których wiem :stuck_out_tongue_winking_eye:

  • mnie raczej interesuje współpraca z wifi (miałem chwilowo e51 i czasem szalała potrafiła się resetować po podaniu hasła wpa)

  • obsługa opery mini poprzez dotyk - niestety nie miałem okazji się bawić bo jakiś czas temu “wypadłem” trochę z telefonii.

  • jakość aparatu, gdyż wg pierwszych po premierze testów nie była najlepsza.

  • możliwość obsługi video w Xvid

  • szybkość zimnego startu gps’a, gdyż także trochę na to narzekano po premierze.

A ja jako założyciel tematu chciałbym wiedzieć, która z komórek trzyma dłużej na baterii czy różnica wielkości obydwu komórek jest odczuwająca? I czy byście brali używane 5800, czy nową 5530.

Podobnie trzyma bateria wielkosc jest widoczna ale nie za duzo a co do urzywanego telefonu dotykowego w zyciu bym sie na cos takiego nie zdecydowal moj telefon bo 3 miesiacach urzytkowania posiada juz widoczne rysy na obudowie : /

ja również za dotykami nie jestem :stuck_out_tongue: witaj w klubie @kerlin :slight_smile:

Czyli co?? Lepiej brać nową 5530?

Moim zdaniem 5800 ma więcej funkcji…no i w końcu to 3G :slight_smile:

I co Ci po 3G? Z wideorozmów nikt nie korzysta… EDGE wystarczy do przeglądania stron, a zawsze masz wi-fi…

Bierz 5530 lub czekaj na 5900 aż będzie premiera…

nie oceniaj swoją miarą… ja korzystam może nie codziennie, ale czasem lepiej z kimś pogadać i na niego popatrzeć…

Jakie więcej funkcji nie licząc GPS i 3G?

Dodane 11.03.2010 (Cz) 21:26

Już sam nie wiem. Chyba jestem raczej na 5530, bo 5800 moim zdaniem jest brzydki, a wielkość jest dla mnie dość ważna, bo chce mieć miejce w kieszeni :slight_smile: GPS chciałbym mieć, ale prawdę mówiąc nie byłby dla mnie w ogóle potrzebny. A 3G tylko mi mi skracało czas na baterii.A wole miec nówke niż używke. Myślicie dobry wybór?

Jak pisałem wcześniej jak masz kupić urzywke 5800 to sobie daruj i kup nowa 5530