Nokia 5800 Opinie i Pytania

Witam !

Chciałbym kupić ten telefon i mam odnośnie do niego parę pytań nianowicie :

-ile trzyma bateria przy ok 1h słuchaniu muzyki

-jak sprawuje się symbian

-czy są jakieś ciekawe gry i aplikacje

-czy ekran dobrze reaguje na dotyk

-czy gra głośno i czysto i czy słychać bass

-jak sprawuje się GPS i WI-FI

-czy jest karta pamięci w zestawie

Z góry dzięki za odpowiedzi.

http://blog.arekf.net/2009/07/04/nokia- … -recenzja/

  1. Myślę, że 2-3 dni powinna trzymać. Ja używam go jako “zwykłego telefonu” i wytrzymuje 5-6 dni.

  2. Moim zdaniem Symbian^1 w 5800XM sprawuje się bardzo dobrze - w porównaniu do poprzednich wersji ja widzę postęp. Czytałem opinie, że Nokie N97 i N97 mini działają wolniej od 5800XM.

  3. Zależy, co uważasz za ciekawe, ale na pewno jest z czego wybierać.

  4. Ekran reaguje dobrze na dotyk, choć czasem zdarza się, że nie zareaguje przy zbyt słabym dotyku. Ogólnie jest dobrze - jest zawsze możliwość kalibracji ekranu.

  5. Gra głośno, czysto, dynamicznie i ma duże możliwości regulacji dźwięku - to na słuchawkach. Na głośnikach wbudowanych też gra głośno i wyraźnie, ale żaden telefon nie wygeneruje mocnego basu, bo małe głośniki na to nie pozwalają.

  6. GPS z wyłączonym wspomaganiem potrzebuje paru minut na złapanie sygnału, z włączonym wspomaganiem max. kilkanaście sekund. Darmowa nawigacja i mapy są bardzo przyzwoite, ale w razie konieczności można zainstalować coś innego. Wi-Fi bez zastrzeżeń - to już staje się standardem w większości telefonów - ja korzystam bardzo często i nie zauważyłem, by coś sprawiało problemy - moim zdaniem łapie sygnał lepiej, niż laptop z Wi-Fi postawiony w tym samym miejscu.

  7. Standardowo dodawana jest karta 8GB - przynajmniej w sklepach - nie wiem, jak u operatorów.

Ja wziąłem go w sumie z konieczności - kupiłem E52, która okazała się wadliwa i cały czas leżała w serwisach - sklep zaproponował wymianę na inny egzemplarz E52 lub inny model w tej samej cenie lub za dopłatą. Zrażony do E52 wziąłem 5800XM i nie żałuję.

A ile ona kosztuje bo na allegro są różne ceny ?

Powiem tak - 5530 jeśli chodzi o funkcjonowanie sprawuje się ciut lepiej niż 5800 - nowszy model, lepszy procesor, bateria trzyma parę godzin dłużej. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to niejeden odtwarzacz mógłby mu pozazdrościć. dołączone słuchawki dają niezły dźwięk (ciut stłumione tony wysokie - porównuję z słuchawkami Sennheiser CX300).

Jeśli nie zależy ci na GPSie, to bez wahania bierz 5530.

Czyli graja tak samo głośno?

A jaka jest różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma modelami?

Nieprawda, ponadto 5800 ma większy ekran, fabrycznie dołączoną kartę pamięci o większej pojemności (8GB), obsługuje 3G, ma dwie diody LED i GPS. Czas pracy na baterii w obu modelach będzie porównywalny - 5530 ma wycięte kilka funkcji, ale za to ma też mniejszą baterię.

Nowa Nokia 5800 w sklepie to koszt około 800 zł, a 5530 to około 650-700 zł. Sam zastanów się, czy potrzebujesz wymienionych przeze mnie funkcji, których nie ma 5530, i zastanów się czy warto dopłacić :wink:

I tak, i nie. Standardowo oba telefony są wyposażone w procesory ARM 11 z tym, że w 5530 jest to model o taktowaniu 434Mhz, a w 5800 jest to procesor 369MHz i podkręcony do 434Mhz poprzez firmware. W efekcie procesor w 5800 jest ciut bardziej zasobożerny.

A czy w 5800 jest przewijanie kinetyczne ? Bo w 5530 chyba jest.

Tak, jest.

A jak sprawy stoją ze słuchawkami ?

Nokia 5800 ma dołączone słuchawki douszne z pilotem. W zestawie z Nokią 5530 znajdują się słuchawki dokanałowe.

A które lepiej brzmią ?

Dodane 31.08.2010 (Wt) 11:45

Czy jest jakaś różnica w zdjęciach wykonywanych tymi modelami ?

Dodane 31.08.2010 (Wt) 13:12

Wybrałem 5530 , dzieki za pomoc.