Nokia 5800 vs SE Xperia X10 Mini (Pro?) vs SE Hazel

Witam

W tym roku z okazji którychś tam urodzin Plusa, zostałem wylosowany (czy jakoś tak) i mogę przedłużyć umowę teraz, a nie w maju. Najchętniej wziąłbym nowy telefon - aktualnie posiadam Nokię 5800XM Navi.

[Wstęp, można pominąć :D]

No cóż… Do aktualnej umowy wziąłem LG Cookie i jako że “ciasteczko” mnie całkowicie załamało szukałem za wszelką cenę innego sensownego telefonu. Akurat trafiłem 5800 w niesamowicie korzystnej ofercie. Zależało mi na telefonie z GPSem i Wi-Fi, ale po Cookie chciałem sie trzymać jak najdalej od ekranów dotykowych. Jednak 5800 trafiła się po cenie za którą nie znalazłbym nic innego z podobnymi możliwościami, więc ją wziąłem. Kończąc wstęp - 5800 przedłużyło moją niechęć do telefonów dotykowych i w dodatku dobiło przerostem formy nad treścią.

[Koniec wstępu]

W każdym razie jestem zainteresowany Sony Ericssonami. Jak wiadomo, lub nie, Plus ma tyle telefonów w ofercie co kot napłakał. Znalazłem dwie komórki, którymi byłbym zainteresowany: Xperia X10 Mini (Pro) i Hazel. Dlaczego “(Pro)”? Ponieważ w tytule jest samo “Sony Ericsson Xperia X10 mini” ale na zdjęciach telefon ma wysuwaną klawiaturę QWERTY: http://www1.plus.pl/si2/webapp/wcs/stores/servlet/SiPhoneCmd?categoryId=1000000019&productId=1000076283&catalogId=1000000002&storeId=10001&tariffId=&promotionId=1000010057&productType=PHONE&viewId=4&masterCategoryId=, co wskazuje że jest to wersja Pro. Oprócz tego na Allegro znalazłem http://allegro.pl/nowa-xperia-x10-mini- … 94591.html “zakupioną w Salonie Plusa”.

Wracając do sedna… Podstawowe i główne pytanie: Czy w ogóle warto? Jeśli tak to którego wziąć?

Umowa zostanie i tak przedłużona do maja 2013. W ciągu czasu, do właściwej daty przedłużenia mogą wyjść nowe telefony.

Zależy mi najbardziej na szybkości działania telefonu oraz jakości GPSa i odbioru Wi-Fi. W 5800 główny folder z aplikacjami potrafi się otwierać nawet pół minuty, telefon gubi Wi-Fi, internet ładuje się jak ślimak pod górę. No cóż, może i mapy do GPSa są darmowe ale często są nie dokładne, a sam odbiornik może foszyć i nie chcieć szukać satelit.

Proszę, powiedzcie biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i to co napisałem, co byście na moim miejscu zrobili.

Pozdrawiam

To już w podobnych cenach powinieneś dostać lepsze telefony. Może i nawet Samsunga Galaxy/Wave albo jakieś HTC

Warto się rozejrzeć

Jak wspominałem Plus ma marną ofertę. Są dwa htc, jeden z funkcjami noki 6300 a drugi hd2, kosztujący o jedno zero za dużo. Ew. mógłby być Wave, ale mam złe doświadczenie z Samsungami - zarówno samymi urządzeniami jak i serwisem. Jeszcze zobaczę ile będą chcieli za Hazela. Jeśli dużo, to raczej poczekam jeszcze te 6 miesięcy… chyba że zaoferują coś jeszcze ciekawszego

co do samsungów to galaxy oraz wave są naprawdę dobrymi sprzętami warto brać je pod uwagę