Nokia 5800 XM czy N85

Który z tech telefonów według was będzie lepszy dla osoby młodej? Telefonu używam do: od czasu do czasu słuchania muzyki, przeglądania internetu przez Wi-Fi, oraz chyba głównie oglądania filmów. 5800 ma ten plus, że ma większy ekran więc lepiej z filmami, lecz wszyscy znajomi mówią, żebym nie kupował telefonu z dotykowym wyświetlaczem, bo będę żałował, ale żaden z nich tak na dłuższą metę nie korzystał z takiego, w sumie też się tego obawiam więc dlatego proszę was o pomoc w wyborze 8) N85 ma trochę mniejszy wyświetlacz ale jednak ma klawisze, lecz czytałem trochę o nim i podobno strasznie się brudzą, nie przeszkadza mi to za bardzo, ale żebym co dotknięcie klawiatury nie musiał jej czyścić. Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Dodane 29.07.2009 (Śr) 2:46

odświeżam

Gadają bzdury. Sam mam telefon z touchscreenem i jest świetnie. 5800 XM będzie miała większy ekran, więc jak wspomniałeś lepiej będzie oglądać się filmy, poza tym na ekranie dotykowym będzie o wiele lepiej przeglądać Internet - po prostu będziesz przesuwał palcem po ekranie, a nie tak jak bez dotyku musisz przesuwać D-padem i nieraz jest to naprawdę niewygodne. Z tych dwóch wziąłbym 5800.

Ja natomiast wziąłbym… n85. Jakoś dotykowce mnie nie przekonują dlatego niedawno kupiłem N82. Zależy co kto lubi. Jedni wolą dotyk drudzy nie.

odświeżam

5800 to dużo więcej zabawy, 100% zadowolenia dla najbardziej wybrednego konesera odtwarzania muzyki, niezły dotykowy wyświetlacz, szybki symbian (oprogramowanie) i świetne kształty.

Również polecam 5800.

Jest do dobry telefon do muzyki.

Ma dotykowy wyświetlacz i wiele innych…

Jestem właścicielem tego telefonu. Przesiadłem się z Nokii E71 czego na początku bardzo żałowałem ale kiedy bliżej poznałem telefon to jestem z niego bardzo zadowolony. Byłem sceptycznie nastawiony do telefonów dotykowych odkąd pobawiłem się Omnią która choć bajerancka to przynajmniej dla mnie trudna w obsłudze w porównaniu z 5800 z Symbianem którego poprostu dobrze znam. Polecam :slight_smile: .

Ja mam podobny dylemat ale 5800 vs n79. Możecie powiedzieć jak się piszę smsy z 5800? Nie ma żadnych opóźnień przy naciskaniu?

Smsy pisze się bardzo fajnie. Są 4 sposoby: pismo ręczne, qwerty, pełnoekranowe qwerty i klawiatura numeryczna. Najlepiej pisze się ostatnimi dwoma sposobami. Ja osobiscie pisze na numerycznej ponieważ przyciski są na tyle duże że nie mam problemu z trafianiem w “klawisze” no i każdemu naciśnięciu towarzyszy krótka wibracja co bardzo pomaga.

No i chyba mnie przekonałeś :slight_smile: muszę jeszcze się przejeść do punktu nokii i sprawdzić na własnych rękach jak się sprawuje ten dotyk.