Nokia 5800 XM czy N85


(Piotrek 3991) #1

Który z tech telefonów według was będzie lepszy dla osoby młodej? Telefonu używam do: od czasu do czasu słuchania muzyki, przeglądania internetu przez Wi-Fi, oraz chyba głównie oglądania filmów. 5800 ma ten plus, że ma większy ekran więc lepiej z filmami, lecz wszyscy znajomi mówią, żebym nie kupował telefonu z dotykowym wyświetlaczem, bo będę żałował, ale żaden z nich tak na dłuższą metę nie korzystał z takiego, w sumie też się tego obawiam więc dlatego proszę was o pomoc w wyborze 8) N85 ma trochę mniejszy wyświetlacz ale jednak ma klawisze, lecz czytałem trochę o nim i podobno strasznie się brudzą, nie przeszkadza mi to za bardzo, ale żebym co dotknięcie klawiatury nie musiał jej czyścić. Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

-- Dodane 29.07.2009 (Śr) 2:46 --

odświeżam


(Pawbrotm) #2

Gadają bzdury. Sam mam telefon z touchscreenem i jest świetnie. 5800 XM będzie miała większy ekran, więc jak wspomniałeś lepiej będzie oglądać się filmy, poza tym na ekranie dotykowym będzie o wiele lepiej przeglądać Internet - po prostu będziesz przesuwał palcem po ekranie, a nie tak jak bez dotyku musisz przesuwać D-padem i nieraz jest to naprawdę niewygodne. Z tych dwóch wziąłbym 5800.


(dawidos) #3

Ja natomiast wziąłbym... n85. Jakoś dotykowce mnie nie przekonują dlatego niedawno kupiłem N82. Zależy co kto lubi. Jedni wolą dotyk drudzy nie.


(Piotrek 3991) #4

odświeżam


(Tabo89) #5

5800 to dużo więcej zabawy, 100% zadowolenia dla najbardziej wybrednego konesera odtwarzania muzyki, niezły dotykowy wyświetlacz, szybki symbian (oprogramowanie) i świetne kształty.


(Paweł3779) #6

Również polecam 5800.

Jest do dobry telefon do muzyki.

Ma dotykowy wyświetlacz i wiele innych...


(Virek1987) #7

Jestem właścicielem tego telefonu. Przesiadłem się z Nokii E71 czego na początku bardzo żałowałem ale kiedy bliżej poznałem telefon to jestem z niego bardzo zadowolony. Byłem sceptycznie nastawiony do telefonów dotykowych odkąd pobawiłem się Omnią która choć bajerancka to przynajmniej dla mnie trudna w obsłudze w porównaniu z 5800 z Symbianem którego poprostu dobrze znam. Polecam :slight_smile: .


(qbans-88) #8

Ja mam podobny dylemat ale 5800 vs n79. Możecie powiedzieć jak się piszę smsy z 5800? Nie ma żadnych opóźnień przy naciskaniu?


(Virek1987) #9

Smsy pisze się bardzo fajnie. Są 4 sposoby: pismo ręczne, qwerty, pełnoekranowe qwerty i klawiatura numeryczna. Najlepiej pisze się ostatnimi dwoma sposobami. Ja osobiscie pisze na numerycznej ponieważ przyciski są na tyle duże że nie mam problemu z trafianiem w "klawisze" no i każdemu naciśnięciu towarzyszy krótka wibracja co bardzo pomaga.


(qbans-88) #10

No i chyba mnie przekonałeś :slight_smile: muszę jeszcze się przejeść do punktu nokii i sprawdzić na własnych rękach jak się sprawuje ten dotyk.