Nokia 6100 problem

czesc mam nokie 6100 i maly problem ktory polega na tym ze od niedawna po wyjeciu baterii i karty sim i poponownym ich zamontowaniu tel pyta o date i godzine a przeciez kiedys to zawsze pamietal nie pytal mnie wczesniej o date godzine przy nie dluzszym niz kilka godzin wyciagnieciu baterii. pozdrawiam z gory dzieki za odpowiedz sorka ze pisze na forum komputerowym ale nie znamy zadnej stony na forum z komorkami:( pozdro

przenosze do dzialu o telefonach

Ja zauważyłem to na swoim telefonie, że jak wyjmę baterię bez wcześniejszego wyłączenia telefonu to później pyta o godzinę. Czy tak samo jest u Ciebie?

no przecież tak jest w każdym telefonie :x

Nie w każdym. Miałem kiedyś Ericssona, i nie kasowała się godzina po wyjęciu baterii 8)

jak mialem 3330 czy 3410 to pytalo ale jak kupilem 6100 to nigdy nie pytalo no chyba ze bateria byla wyjeta na dluzszy czas a od jakiegos czasu zaczelo pytac:( u mnie pytac bez wzgledu na to czy najpierw zostal wylaczony czy nie:(

moze macie jakis pomysl zeby to przywrocic Ramzes a robiles przwracanie ustawiec fabrycznych?

Nie. A Ty robiłeś? Jak nie to spróbuj.

W N3510i też pyta o godzinę.

nio ale chodzi o to ze nie moge bo kiedys tez zrobilem przywracanie w tel i skasowalo mi kilka danych:( myslalem ze ty moglbys sprobowac jak nie masz nic waznego w tel. tez masz N6100? w N3510i to normalka ze bedzie pytac bo ona jest prawie jak N3410 czy N3510 tylko ze masz kolorowy wyswietlacz

Post 2

ja czekam na odp z clubu nokia careline mieli odp czy przywracanie ustawien fabrycznych cos da

Post 3

a moze ktos mial podobny problem i udalo mu sie go naprawic?


Trzy posty jeden pod drugim :shock: :shock: :shock:

Do czego masz opcję Zmień???

fiesta

sory fiesta zawsze zapomne o tej funkcji:(

a w telefonie jest jeszcze jaka bateria na plytce oprocz oczywiscie akumulatora ktory trzeba ladowac

niestety nadal nie otrzymalem odp od nokia caraline:( slyszalem ze podobno tak sie dzieje ze tel zapomina godzine poniewaz zbyt czesto jest wyjmowana baterua w teleofonie pozdro

Elo! Ja pomoge CI rozwiazac problem :slight_smile: A Wiec: w Nokia to jest tak: jak baterie wyjmiesz na 2-5 sekund i potem włozycz to nie musisz wpisywac godziny ponownie ale jak na dluzszy czas ok 10-15 sek to juz niestety trzeba wklepac godzine na nowo. W innych telefonach to po kazdym wyjeciem baterii musisz wpisywac na nowo godzine i date! Powodzeania! :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich FRIEND’sow z tego Forum :slight_smile:

nio od kiedy mam ten problem to tak jest ale na poczatku jak kupilem ten telefon to tak nie bylo kiedys 5min mialem bez baterii i telefon pamietal date godzine:(

myslisz sie nie we wszystkich tel np w se S40 telefon pamieta date i godzine

myslalem rowniez o twardym resecie zeby zrobic w telefonie tak jak jest to mozliwe np w Noki 7650 ale w mojej noki 6100 nie wiem jak to mozna zrobic bo kod do resetu od 7650 nie dziala:(

pozdro

A moze wyciągasz baterie z włączonym telefonem :arrow: :arrow:

Tego już się nie da wyleczyć … chyba, że ze zmianą baterii

ale przeciez co mi bateria daje jak jest wyciagnieta nic tym sposobem tez probowalem moze wgranie od nowa oprogramowania cos da?

Nie prawda. Ostatnio u siebie w telefonie miałem wyciągniętą baterię przez około 30 minut i nic nie musiałem ponownie wpisywać, zegar ani data sie nie skasowały :jupi:

nio wlasnie o tym mowilem:( ale nie ciesz sie tak bo po jakims czasie tez mozesz miec takie problem jak ja:( pozdro