Nokia 6110 Navigator i nawigacja GPS Pomocy

(Mlody993) #1

Witam,

mam Nokię 6110 Navigator pobrałem do niego z nokia.com mapy europy, jednak nie chce on mi się połaczyć z GPS :confused: Z 20 minut stałem na dworzu i czekałem.

Wchodzę w menu > Mapy > laduje sie i pokazuje sie "tryb online po uruchom." i wybieram "TAK" i wyskakuje mi "MAPY: Nie można połaczyć, nie określono odpowiednich ustawień połączenia" po tym otwiera sie mapa i oczekiwanie na GPS i nie chce połaczyć. proszę o pomoc bo nie wiem co robić :frowning:

(MarS) #2

Tryb online to połączenie GPRS a nie GPS. Służy do pobierania map dynamicznie podczas jazdy. Tobie to nie jest potrzebne, więc nie włączaj tej funkcji

(Mlody993) #3

Czyli wybrać Nie i czekać aż połączy z GPSem tak?

(MarS) #4

Dokładnie. Ja mam wprawdzie zewnętrzny GPS podłączony do mojej Nokii E51 przez BT, ale odbiornik został wykryty automatycznie przy pierwszym uruchomieniu

(Mlody993) #5

To ja nie wiem... może coś źle robie. :confused: Wchodze w menu i MAPY to dobrze? :confused: I pokazuje sie wielka mapa europy ;p Tylko z GPS nie chce polaczyc gdy wpisuje Gdansk czy polska to szuka wynikow w trybie offline :confused:

(MarS) #6

A zainstalowałeś mapy przy pomocy Nokia Maps Loader? Zaznaczam tylko, że te mapy są płatne

(Mlody993) #7

mapy mam opłacone na 6 miesiecy... zainstalowałem normalnie jak każdą aplikację... pobrałem z nokia.com i przez Nokia PC Suite wrzucilem i zainstalowałem z poziomu Nokia PC Suite.