Nokia 6110 Navigator i nawigacja GPS Pomocy

Witam,

mam Nokię 6110 Navigator pobrałem do niego z nokia.com mapy europy, jednak nie chce on mi się połaczyć z GPS :confused: Z 20 minut stałem na dworzu i czekałem.

Wchodzę w menu > Mapy > laduje sie i pokazuje sie “tryb online po uruchom.” i wybieram “TAK” i wyskakuje mi “MAPY: Nie można połaczyć, nie określono odpowiednich ustawień połączenia” po tym otwiera sie mapa i oczekiwanie na GPS i nie chce połaczyć. proszę o pomoc bo nie wiem co robić :frowning:

Tryb online to połączenie GPRS a nie GPS. Służy do pobierania map dynamicznie podczas jazdy. Tobie to nie jest potrzebne, więc nie włączaj tej funkcji

Czyli wybrać Nie i czekać aż połączy z GPSem tak?

Dokładnie. Ja mam wprawdzie zewnętrzny GPS podłączony do mojej Nokii E51 przez BT, ale odbiornik został wykryty automatycznie przy pierwszym uruchomieniu

To ja nie wiem… może coś źle robie. :confused: Wchodze w menu i MAPY to dobrze? :confused: I pokazuje sie wielka mapa europy ;p Tylko z GPS nie chce polaczyc gdy wpisuje Gdansk czy polska to szuka wynikow w trybie offline :confused:

A zainstalowałeś mapy przy pomocy Nokia Maps Loader? Zaznaczam tylko, że te mapy są płatne

mapy mam opłacone na 6 miesiecy… zainstalowałem normalnie jak każdą aplikację… pobrałem z nokia.com i przez Nokia PC Suite wrzucilem i zainstalowałem z poziomu Nokia PC Suite.