Nokia 6120 Co o niej sądzicie?

Nic dodać nic ująć. Mam 6120 i jestem z niego w pełni zadowolony. Na internecie można przeczytać, że batera jest słaba, jednak to nie jest do końca prawdą, ponieważ dzisiejsze telefony komórkowe nie wytrzymują dłużej niż 2 dni jak słucha się muzyki na nich itp. tak samo jak w 6120. Zaczne najpierw od wyglądu.To jest najmniejszy telefon z symbianem i mi jego wielkość nie przeszkadza, jak niektórym, a wręcz przeciwnie, ale to już jest kwestia gustu jak wiadomo. Aparat jak na 2 Mpx jest bardzo dobry, chociaż podczas robienia zdjęć w ciemnym pomieszczeniu widać małe szumy. Lampa błyskowa zdaje swoje zadanie. Ale jak coś to żaden aparat w komórce nie będzie cepszy od dobrej cyfrówki :smiley: A kręcenie filmików to czysta przyjemność, bo kamera uchwyca aż 15 klatek/sek. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak szybkim systemem operacyjnym symbian, chodzi lepiej i szybciej nawet niż niektóre inne oprogramowania np. S40 itp. a jego funkcje napewno będą dla nas użyteczne. W internecie krąży 2 plotka o tym, że jak mamy karte 2 GB w telefonie lub karta pamięci jest prawie cała zapchana to telefon będzie nam lagował. Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. Takie rzeczy to się działy tylko w pierwszych i tych starszych komórkach z kartam i nawet w niektórych dzisiejszych telefonach. Więc spokojnie można sobie kupywać karte 2 GB. W 6120 możemy wgrywać zarówno gry i apliacje javy i na symbiana. Polecam Nokie 6120 w 100%.

No mi też pasuje prawie w 100%, póki co tylko 2 rzeczy mi nie pasują w tym telefonie.

  1. Brak możliwości wyłączenie dzięków aparatu (bez patchowania symbiana;p)

  2. Dziwny sposób blokowania telefonu (guzik do włączania telefonu, dół i zatwierdź), ale można to fajnie załatwić przy pomocy jakiegoś darmowego programu i sobie do paska szybkiego menu dodać blokowanie, ja tak zrobiłem.

No i mam jeszcze małe problemy z pisaniem SMSów ale to dlatego, że miałem wcześniej Motorole (w innym miejscu spacja i inny słownik) i teraz muszę się przestawić.

topmek , wystarczy w ustawieniach => ustawienia telefonu => ogólne => zabezpieczenia => telefon i karta sim => czas do autoblokady telefonu

ustaw sobie po jakim czasie ma się sam zablokować i nie bedziesz musiał robić tego ręcznie

No ale czasami sam chcę zablokować klawiaturę i teraz aby to zrobić daję prawo i ok i się blokuje

Jak wgra się jakiś program … np taki żeby nie było dżwięku podczas robienia zdjęcia to traci się GWARANCJE ?

Wydaje mi się, że wgranie samego programu nie powoduje utraty gwarancji ale już np flashowanie telefonu i głębsze grzebanie w systemie może być podstawą do utraty gwarancji.

Mam pytanie jeszcze do innych użytkowników czy zauważyliście, że telefon czasami traci UMTS i na parę sekund jest off line? Nie miałem wcześniej telefonu z UMTS dlatego nie wiem jak inne się przełączają między sieciami. Dlatego aktualnie korzystam tylko z GSM no chyba, że planuję na necie posiedzieć. Bardzo się też zdziwiłem gdy ujrzałem ikonkę 3G w Nysie, po prostu nie spodziewałem sie, że może tam już być zasięg 3G. Widzę, że zasięg Ery robi się coraz większy.

Czy ona jest dużo większa od k550i … bo podobno 6120 to cegła ?

Hmm cegła? Tak porównywalna z SE t610 :wink: bo akurat mam pod ręką też tego fona :wink:

topmek ,

Czy możesz umieścić zdjęcie T610 i Noki 6120 obok siebie… chciałbym porównać … najlepiej na imageshack.us

A więc wypada tak:

dsc00289if7.th.jpg

Na mój gust nie jest duża i dobrze leży w dłoni :wink:

Mam nokia 6120 classic od 28 grudnia 2007. Telefon oceniam pozytywnie, ale są dwie negatywne cechy:

  1. Bug w sofcie (nawet w najnowszej wersji 5.11) polegający na tym, że gdy nie używamy telefonu przez dłuższy czas przechodzi on w stan uśpienia. Gdy znajduje się on w tym właśnie trybie bardzo często wyświetlacz przy próbie skorzystania z telefonu pozostaje czarny - telefon normalnie reaguje, słychać dźwięki klawiszy itp (jedyną metodą jest wyłączenie telefonu przyciskiem i włączenie ponowne, czasem pomaga jedynie wyjęcie na chwile baterii). Nie ma na to rady a irytuje mnie to strasznie :?

  2. Klakpa zasłaniająca od baterii wyrobiła się i nawet lekki ruch palcem powoduje zsunięcie się jej z telefonu :frowning:

  3. Klawisze są ciut małe (mowa o tych Menu i C znajdujących przy krawędzie telefonu po prawej i lewej stronie)

Reasumując jest to dobry telefon i opłaca się go kupić

Hmm ja jakoś tego buga w sofcie nie zauważyłem u mnie działa normalnie, a co do klawisza C i kończenia połączenia to czasem zdarza mi się wcisnąć nie ten.

http://www.bazarcen.pl/main.asp?suche=nokia6120

choc szczerze mowiac za taka kase mozesz miec cos o wiele lepszego…

Witam wszystkich co odwiedzają ten forum ja wypowiem się w sprawie noki 6120c telefon ma dobry system operacyjny. Kupiłem nowy w salonie play i bardzo na początku był fajny ale minęło 6 miesięcy i już się zawiesza zacina się nie polecam :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

kolego a czy po tym czasie próbowałeś go zformatować? Wkońcu chyba instalowaleś różne rzeczy na nim itd itp więc pasowałoby go przeczyścić