Nokia 6120 Co o niej sądzicie?

Witam, zamierzam w krótkim czasie zmienić swój dotychczasowy telefon na coś lepszego, i przez przypadek nasuneła mi się gdzie w necie nokia 6120. Cena i jej mozliwości bardzo mnie zainteresowały. Przedewszystkim posiada nowy system symbian 3ed. duży przejrzysty ekran i mozliwość rozszerzania pamięci o karty microSD. Telefon ogólnie nie jest duży i wyglądem przypomina bardziej klasyczne telefony, co dla mnie jest dużym plusem. Zwracam się do was z pytanie czy warto go kupić? Jaka jest w niej bateria (pytanie bardziej do posiadaczy), bo to co pisze producent to troche mnie martwi, tylko 850mah. Mam nadzieje, że się wypowiedzą osoby, które już mają ten telefon, albo się nim bawili. Pozdrawiam.

http://telepolis.pl/telefony.php?id=1180

http://telepolis.pl/news.php?id=8140

Ale się namęczyłem żeby te testy znaleźć, szukałem chyba z 20 sekund :stuck_out_tongue:

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test … tu_klasyk/

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test … liwo%B6ci/

Chyba najmniejszy smartfon jaki wyszedl, ma ulepszona wersje symbiana 3rd edition z futurepackiem.

i procesor 369MHz!!

Właśnie wczoraj kupiłem sobie ten telefon. Miałem wiele telefonów z symbianem począwszy od SX1 skończywszy na N73. Powiem szczerze, że jeszcze żaden z tych telefonów nie zrobił na mnie tak pozytywnego wrażenia jak ten. Telefon jest bardzo mały, lekki. Obudowa jest wykonana z bardzo dobrego tworzywa, wszystko idealnie złożone, nic nie trzeszczy. Oprogramowanie jak dla mnie bije na głowe n73. Wszystko działa bardzo szybko, jakbym miał do czynienia ze zwykłym telefonem. Otwieranie aplikacji, instalacja, poruszanie się po menu odbywa się bardzo szybko - błyskawicznie. Aparat robi bardzo zadowalające zdjęcia, wiadomo troche gorsze od n73 ale naprawde łądnie wyglądają. Co jeszcze jest mocną stroną tego telefonu to wyświetlacz i dźwięk. Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki jestem bardzo mile zaskoczony, choć telefon nie posiada 2 niezależnych głośników a tylko jeden ale za to bardzo spory i głośny. Myzyka wydobywana z tego głośnika jest głośna , czysta i co najważniejsze nic nie charczy. Polecam wszystkim ten telefon, bo naprawde warty swojej ceny około 800zł. Pozdrawiam.

A co z muzyką na słuchawkach?? Jest lepiej niż na N73?? Oczywiście nie chodzi mi o standardowe słuchawki…

I co z wielkością wyświetlacza?? jest taka jak w N73 czy jest mniejszy??

Już wiem:

symbianos.pl

Dźwięk na słuchawkach Sennheiser CX300 Microjack jest idealny. Śmiało zaryzykuje, że nie odbiega od N73. Jeśli chodzi o ekran to napewno jest troche mniejszy niż w n73 ale to co napisał użytkownik z innego forum to lekka przesada. Wszystko jest bardzo czytelne wyraźne, nie mam najmniejszego problemu żeby się rozczytać. Może tamten koleś miał wade wzroku:):):). Powiem tak. Dla mnie najważniejsze by telefon był mały (nie taki kloc jak n73), stabilny i bardzo szybki. Z n73 nie było tragicznie ale jednak odbiega od 6120 pod względem szybkości. Ogólnie n73 jest dla ludzi lubiących bajery typu olbrzymi wyświetlacz za który się dopłaca pare setek, dwa głośniki gdzie przy jednym w 6120 dźwięk jest identyczny jak nie głośniejszy. (posiadam dwa te modele, wiec mam porównanie). Co jeszcze jest na korzyść 6120 to przedwszystkim brak joya, który jak dla mnie jest bardzo nie wygodny. No i grozi odpadnięciem:) Dzisiaj kupiłem kartę 2gb więc przetestuje telefon dogłębniej i napisze więcej. Pozdrawiam.

Według mnie przy karcie 2 GB będzie ci trochę mulił. :smiley:

no nie wiem, mam karte 2 gb kinstona i prawie całą zapełnioną, jak narazie nic nie muli, chodzi tak samo szybko jak na początku. Zobaczymy później.

Ale ploty ludzie gadacie… Ktoś kiedyś coś od kogoś słyszał że koledze siostry jej kumpla coś sie muliło… :sciana: ](*,)

dokładnie, plotka rodzi plotke

Może macie rację bo słyszałem to z “luźnej” rozmowy że tak powiem :smiley:

To nie bierz tego na poważnie, bo to są bzdury. Nie długo będziesz mógł sobie kupić microSD 8GB. Nie robili by takiej pojemnej pamięci, gdyby coś miała spowalniać.

Mam zamiar kupic ten telefon teraz ale mam pare pytan.

:arrow: slyszalem ze bateria w telefonie slabo trzyma, czy ktos juz wymienial ja na wikesza?

:arrow: jak sprawuje sie telefon przy dluzszym sluchaniu muzyki jako odtwarzacz mp3 przy standardowym zestawie sluchawkowym?

ma symbiana… jak smartfon pochodzi ci włączony 5 dni bez ładowania to jest cud :slight_smile:

w mojej noki 3650 baterie wymieniłem z 850mAh na 900mAh i nie widze różnicy :stuck_out_tongue:

nawet jakbyś wymienił na 2700mAh wątpie żeby to dużo dało…

Nooo do 5 dni to wystarczajaco widzialem ze ten telefon ma baterie na 890mAh to moglaby wystarczyc jak dla mnie, a nie wiesz moze jak sie sprawuje odtwarzacz mp3?? jak jakosc dzwieku przez zestaw sluchawkowy??

Witam właśnie dostałem ten telefon i zaczynam się nim bawić i mam pytanie czy da się wyłączyć dźwięk przy robieniu zdjęcia i kręceniu filmu? Bo póki co nie mogę znaleźć. Jak na razie bardzo mi się podoba przesiadłem się z Motoroli L7 i ta Nokia działa szybciej. Mam na razie tylko drobne problemy z menu i klawiszami, bo już dawno Nokii nie miałem;p

http://www.symbianos.pl/Nowiny/Z_ostatn … o%BFliwe!/

jak dużo gadasz kilka godzin dziennie to wytrzyma tyle ile przewidział producent ja ładuję go co 2dni gadam ok 2h dziennie

mam tego fona bardzo fajny:) narazie nie miałem z nim problemów