Nokia 6120 czy SE k800i czy nokia n73

nokia 6120 czy SE k800i czy nokia n73? zalezy mi na tym aby telefon był wszechstronny,

Sam dzisiaj musiałem dokonać wyboru… i wybrałem NOKIE N73 Music Edition (ta sama co zwykła N73, tyle, iż ma lepsze funkcje odtwarzania muzyki).

Ogółem po kilkunastu godzinach użytkowania jestem bardzo zadowolony.

W Internecie napotkać się można na różnego rodzaju opisy, gdzie ‘genialni’ twierdzą, iż telefon tnie się na każdym kroku, zwłaszcza przy zapisywaniu plików i robieniu zdjęć… u mnie niczego podobnego nie ma - wszystko chodzi idealnie.

Po przesiadce z k800i jestem bardzo zadowolony… bardziej niż byłem z Sony Ericssona. :slight_smile:

Jeszcze jedno - telefon ma fajne funkcje, ale aby mieć jeszcze lepsze należy pobrać parę fajnych aplikacji. Masa jest w sieci, w dodatku darmowych, więc polecam. :slight_smile:

Od miesiąca jestem posiadaczem Noki 6120 w 100% zadowolony z telefonu. Bateria przy normalnym użytkowaniu (kilka telefonów i sms dziennie) trzyma 6 dni, gdy się bawię(muza, zdjęcia)trzyma 3-4 dni. Zdjęcia robi zadowalające (w nocy raczej kiepskie), odtwarzacz muzy i radio działają idealnie.Telefon jest szybki i nie sprawia żadnych problemów

odradzam SE k800, jedyne co dobre w tym tel to aparat który robi ładniejsze zdjęcia w nocy od N73.

Jeżeli zależy Ci na wszechstronności to Nokia + Symbian i będziesz zadowolony. Polecam N73, sam mam wersję ME i ani razu tel mi się nie zawiesił a mam go od 2 m-cy. Kolega dobrze mówi, nie ma co słuchać tych “znawców” na forum co piszą o wieszaniu się telefonu. Fakt Symbian super szybki nie jest ale nie żeby się mulił. Wszystko jest płynne. Do tego masa aplikacji na Symbiana (darmowa) sprawią że tel może być bardziej wszechstronny niż Ci się wydaje.

Do tego spory wyświetlacz, robi naprawdę dobre wrażenie i miło śmiga się po sieci ale nie tylko.

Na plus SE k800i przemawia prócz aparatu świetna bateria.

Do N73 ME nie warto dopłacać, lepiej brać zwykłą bo pod względem oprogramowanie nie różnią się niczym oprócz zainstalowanego motywu :stuck_out_tongue: (w zwykłej niebieski w ME zielony).

Oprócz tego ME ma w zestawie kartę 2GB (nie zawsze, zależy od operatora. Era np. wogóle karty nie daje) i niby lepsze słuchawki (i tak lepiej kupić adapter AD-15 i inne słuchawki na jack)

Jeśli zależy ci na aparacie to N73, jeśli nie to 6120 - ma najnowszego Symbiana i CPU 369MHz co czyni go najszybszym Symbianowcem :smiley:

w sumie aparat w tel nie jest aż taki ważny, chcesz dobrą cyfrówkę - kup aparat cyfrowy bo ile pikseli aparat w telefonie by nie miał zdjęcia będą i tak takie sobie bo liczy się obiektyw a nie ilość pikseli. a czy to będzie 2 czy 3 mpix to już wielkiej różnicy nie ma. jak kupisz zwykłą n73 to możesz wrzucić softa od music edition zmieniając jakiś kod (jest to podane na stronie o symbianie) , nie pamiętam jak on sie dokł. nazywa i będziesz miał zwykłą n73 z softem me.

ale kolega dobrze radzi, 6120 to będzie dobry wybór ze względy na prędkość symbiana

Święte słowa!

To jest dokładnie to:

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480&start=0

Po co, skoro te oprogramowanie się niczym nie różni?? !!

N73 od 6120 nie różni się tylko aparatem, ale w 6120 jest mniejszy wyświetlacz i nie ma głośników stereo, no ale za to jest szybsza… Choć ja na szybkość N73 nie narzekam :stuck_out_tongue:

i tańsza