Nokia 6120 vs N73

Witam.

Mam pytanie odnośnie tych 2 telefonów.

Nie wiem, który telefon ma lepszy aparat, ponieważ 6120 ma 2MPx i 16M kolorów a N73 3.2MPx,carl zeiss i 262K kolorów.

Nie wiem jak to się przekłada na jakość zdjęć.

Słyszałem że megapixele świadczą jedynie o rozdzielczości w jakiej może być wyświetlana zdjęcia maksymalnie a mi starczy 1024x768 albo coś takiego byle by ładne, nic więcej mi nie potrzeba.

Prosiłbym o przedstawienie mi plusów i minusów tych telefonów ale nie chcę ich specyfikacji czy jakiś porównywaczy tylko rzetelnych opinii użytkowników tych oto modeli.

Nie chodzi mi o sam aparat ale o całokształt, jak się korzysta, jak słychać mp3, czy symbian dobrze chodzi.

Ale pamiętajcie bardzo ważne jest dla mnie jakie wychodzą zdjęcia bo nie chcę popełnić błędu tego co kiedyś(SE K700i).

Pozdrawiam.206peugeot.

6120

szybszy procesor a co za tym idzie szybsze działanie symbiana

cena niższa niż N73

gabarytowo mniejsza mniejsza od N73

N73

duuuży ekran

głośniki stereo, bardzo głośne

trójwymiarowe dzwonki

jeśli chodzi o zdjęcia to jak na telefon są przyzwoite - co niektórzy mogę się podniecać że super ale super zdjęcia to robi aparat cyfrowy

Jeśli chodzi o minusy to w N73 nie ma automatycznej blokady klawiatury ale można to poprawić aplikacją “symbianowską”. symbian się nie zawiesił ani razu od 3 miesięcy , czego nie mogą powiedzieć ci którzy nie potrafią się symbianem posługiwać tak by go nie zawiesić.

A może coś powiesz o aparacie.

Chodzi mi o to który zrobi zdjęcie ładniej wyglądające na komputerze po przesłaniu przez USB powiedzmy.

tutaj masz kilka zdjęć wykonanych N73 (kliknąć by powiększyć) http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test … _jednym/3/

a tutaj kilka zdjęć wykonanych 6120

http://www.symbianos.pl/Artyku%B3y/Test … liwo%B6ci/

polecam też przeczytanie obu artykułów, nie jest to typowe porównanie danych technicznych tylko testy użytkowników.

Jeśli chodzi o aparat brałbym n73. Robi jedne z lepszych zdjęć jeśli chodzi o telefony :slight_smile:

Zdecydowanie N73,jeśli chodzi o ilość kolorów to na tak małym wyświetlaczu nie ma żadnej różnicy,miałem już e50(265tyś),e65(16mln) i n73(265tyś) a najbardziej zadowolony jestem z n73 chyba dzięki ogromnemu wyświetlaczowi 2,4 cala,naprawdę robi wrażenie.

Co do zawieszania się to tak jak napisał mike_wroclaw jak ktoś potrafi się obsługiwać to nie zawiesi,natomiast co do odtwarzacza mp3 to myślę że jest w porządku,największą różnicę odczujemy gdy zmienimy słuchawki na lepsze.