Nokia 6151 Nie działają przyciski 1, 2 ,3

Witam

Jak w temacie, po napisaniu sms, nagle te 3 przyciski przestały działać :frowning:

reszta działa.

Po tylu przygodach i latach coś zawiodło. Da się uratować?

Rozkręcić, przeczyścić, sprawdzić.

Taka podstawę zrobiłem, nawet wgrałem nowy soft.

Niestety bez pozytywnych rezultatów

No to pozostaje Ci serwis. Jak dla mnie to problem z płytą główną.

Soft raczej w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. To uszkodzenie mechaniczne, a konkretniej nie płyta główna, lecz uszkodzona membrana (niekiedy nazywana płytką) klawiatury jest przyczyną tego problemu. Problem jest taki, że ta część raczej jest ciężko dostępna ze względu na wiek tego modelu, ale oczywiście możesz poszukać tej części gdzieś w sklepach internetowych. Jeżeli nic nie znajdziesz to proponuję zakup uszkodzonej Nokii 6151 jako dawcy i zamontowanie z niej membrany.

Membranki można zastąpić -przeklejając z innej klawiatury. Proponuje dobrze wyczyścić membranki.Jesśli to nic nie da to uszkodzony jest filtr klawiatury na płycie Z2580 .Koszt wymiany do 50zł.Co do mechanicznego uszkodzenia membranek to łatwo to sprawdzić.Jeśli są dobre to powinno być słychać pstryknięcie przy naciskaniu.

Czyściłem Te me-branki, i nawet stykałem śrubokrętem, to te przyciski nie działały inne tak. Tak słychac taki klik.

Wiec chyba ten filtr.

Ten filtr zapewne wlutowywany jest ?

Na 100% filtr.Tak jest lutowany do wymiany potrzebna jest stacja lutownicza hotair (gorące powietrze) ponieważ jest lutowany na kulkach(bga).

Nic mi to nie mówi, poza tym ze sam tego na pewno nie zrobię.

Kupując inna na części to na co mam zwrócić uwagę . bo domyślam się ze naprawa w serwisie jest nie opłacalna.

A po co Ci inna na części?Skoro i tak sam filtra nie zmienisz.Szkoda kasy lepiej dać do servisu i za góra 50zł masz naprawione.

No jeśli w tej innej padnięty jest wyświetlacz tylko. to go można podmienić.

Ale brak takich aukcji sensownych.