Nokia 6210 Navigator

(Pascalekk) #1

Witam,

Planuję zakupić telefon nokia 6210 Navigator, już czytałem wiele opinii etc etc telefon powiedzmy jest na moje wymagania -

Ale męczy mnie jedna kwestia przeczytałem na jednym forum ze navigacja jest trialowa na 6-mcy a potem trzeba zapłacić 200zł na rok użytkowania - czy ten telefon ogranicza nas do używania tylko nokia gps ? czy można legalnie wgrać nawigację jakiegoś tomtoma garmina itp? i korzystać z gpsu dalej... i czy jest to możliwe bezpłatnie legalnie etc?

(klopas) #2

można wgrać garmina, on ma lepsze mapki niż nokia maps :wink:

(Pascalekk) #3

A jak z legalnością tej operacji? jest to dozwolone czy to poprostu hackowanie map garmina na mapy noki?

(klopas) #4

wgrywasz program Garmin a Nokia Maps odstawiasz na bok :wink:

(Kraczek7) #5

Witam

Widze że masz pojęcie. Właśnie wgrałem garmina Mobile XT 5 w nokii 6210 navigator na którym mam też półroczny dostęp do nokia maps bez opłat. Po wejściu w aplikacje garmina nie chce znaleźć urządzenia GPS.

Na czym może polegać problem ???

Proszę o podpowiedź

(Llexam) #6

A licencję do garmina kupiłeś ?

:stuck_out_tongue:

(pierzchałek) #7

witam wszystkich

jestem posiadaczem noki 6210 navi, wszystko byłoby oki, telefonik działa fajnie gdyby nie to ze za korzystanie z nawigacji nie było by płatne,korzystałem na początku z map noki i płaciłem za to straszną kasę, operator twierdzi ze to normalne, a na infolinii noki twierdzą ze tak nie moze byc, ale niestety i ich wskazówki nie pomogły, doradzono mi zebym wgrał sobie inna aplikacje i będę korzystał za free... i co? tak jak placiłem tak płacę. wgrano mi garmina. wiecie czy jest jakas możliwość zeby to zmienic i nie placic za korzystanie z navigacji????

(Equilibrium0l) #8

Witam. Posiadam 6210 Navigator od 2 dni. Zauważyłem, że slider jest lekko poluzowany i zastanawiam się czy jest to wada telefonu czy też w innych egzemplarzach slider jest tak samo zbudowany. Jeśli posiadacie owy telefon i możecie jakoś pomóc to zapraszam do dyskusji....

(nokia slider) #9

w mojej noki tez jest leko poluzowany ale mysle ze to juz jest taka konstrukcja,

ja jeszcze mam inny problem moja nokia nie wykrywa karty pamięci> karta jet dobra bo ją sprawdzałem na innym telefonie, pomozcie , co to moze byc, telefon jest nowy ma tydzień

(Equilibrium0l) #10

''w mojej noki tez jest leko poluzowany ale mysle ze to juz jest taka konstrukcja,

ja jeszcze mam inny problem moja nokia nie wykrywa karty pamięci> karta jet dobra bo ją sprawdzałem na innym telefonie, pomozcie , co to moze byc, telefon jest nowy ma tydzień''

Dzięki za informację.

A czy w twoim modelu po rozsunięciu slidera wierzchnia część odbija trochę w lewo? U mnie tak właśnie jest.. Co do Twojego problemu z kartą pamięci proponuję czym prędzej udać się do sprzedawcy, złożyć telefon do reklamacji i problem z głowy.

(Agnieszkaderejczyk) #11

witam kupilem nokie navigator 6210 ale potrzebuje wgrac mape do niego polska europa. czy niemcy.. a kompletnie nie wiem jak to zrobic moze ktos ma linka do instalki takiego programu i szczegolowa instalacja poniewaz to co sciagalem z torrenta garmin xc nie moge wgrac do telefonu. wyskakuja bledy pozdrawiam i czekam na podpowiedz

(Piotrek 874) #12

Witam.

Mam nokie 6210 navigator ściągnąłem sobie garmina 4.10.80 zainstalowałem według instrukcji odłączyłem telefon od kompa, w instrukcji pisze aby uruchomc katalog Garmin\Apps\Symbian\Res i uruchom instalatora GarminMobileXT.SIS. Kiedy tak robie pisze ze format pliku nie obsługiwany i nie wiem co zrobic prosze o pomoc z gory dzieki:)