Nokia 6210 Navigator

Witam,

Planuję zakupić telefon nokia 6210 Navigator, już czytałem wiele opinii etc etc telefon powiedzmy jest na moje wymagania -

Ale męczy mnie jedna kwestia przeczytałem na jednym forum ze navigacja jest trialowa na 6-mcy a potem trzeba zapłacić 200zł na rok użytkowania - czy ten telefon ogranicza nas do używania tylko nokia gps ? czy można legalnie wgrać nawigację jakiegoś tomtoma garmina itp? i korzystać z gpsu dalej… i czy jest to możliwe bezpłatnie legalnie etc?

można wgrać garmina, on ma lepsze mapki niż nokia maps :wink:

A jak z legalnością tej operacji? jest to dozwolone czy to poprostu hackowanie map garmina na mapy noki?

wgrywasz program Garmin a Nokia Maps odstawiasz na bok :wink:

Witam

Widze że masz pojęcie. Właśnie wgrałem garmina Mobile XT 5 w nokii 6210 navigator na którym mam też półroczny dostęp do nokia maps bez opłat. Po wejściu w aplikacje garmina nie chce znaleźć urządzenia GPS.

Na czym może polegać problem ???

Proszę o podpowiedź

A licencję do garmina kupiłeś ?

:stuck_out_tongue:

witam wszystkich

jestem posiadaczem noki 6210 navi, wszystko byłoby oki, telefonik działa fajnie gdyby nie to ze za korzystanie z nawigacji nie było by płatne,korzystałem na początku z map noki i płaciłem za to straszną kasę, operator twierdzi ze to normalne, a na infolinii noki twierdzą ze tak nie moze byc, ale niestety i ich wskazówki nie pomogły, doradzono mi zebym wgrał sobie inna aplikacje i będę korzystał za free… i co? tak jak placiłem tak płacę. wgrano mi garmina. wiecie czy jest jakas możliwość zeby to zmienic i nie placic za korzystanie z navigacji???

Witam. Posiadam 6210 Navigator od 2 dni. Zauważyłem, że slider jest lekko poluzowany i zastanawiam się czy jest to wada telefonu czy też w innych egzemplarzach slider jest tak samo zbudowany. Jeśli posiadacie owy telefon i możecie jakoś pomóc to zapraszam do dyskusji…

w mojej noki tez jest leko poluzowany ale mysle ze to juz jest taka konstrukcja,

ja jeszcze mam inny problem moja nokia nie wykrywa karty pamięci> karta jet dobra bo ją sprawdzałem na innym telefonie, pomozcie , co to moze byc, telefon jest nowy ma tydzień

''w mojej noki tez jest leko poluzowany ale mysle ze to juz jest taka konstrukcja,

ja jeszcze mam inny problem moja nokia nie wykrywa karty pamięci> karta jet dobra bo ją sprawdzałem na innym telefonie, pomozcie , co to moze byc, telefon jest nowy ma tydzień’’

Dzięki za informację.

A czy w twoim modelu po rozsunięciu slidera wierzchnia część odbija trochę w lewo? U mnie tak właśnie jest… Co do Twojego problemu z kartą pamięci proponuję czym prędzej udać się do sprzedawcy, złożyć telefon do reklamacji i problem z głowy.

witam kupilem nokie navigator 6210 ale potrzebuje wgrac mape do niego polska europa. czy niemcy… a kompletnie nie wiem jak to zrobic moze ktos ma linka do instalki takiego programu i szczegolowa instalacja poniewaz to co sciagalem z torrenta garmin xc nie moge wgrac do telefonu. wyskakuja bledy pozdrawiam i czekam na podpowiedz

Witam.

Mam nokie 6210 navigator ściągnąłem sobie garmina 4.10.80 zainstalowałem według instrukcji odłączyłem telefon od kompa, w instrukcji pisze aby uruchomc katalog Garmin\Apps\Symbian\Res i uruchom instalatora GarminMobileXT.SIS. Kiedy tak robie pisze ze format pliku nie obsługiwany i nie wiem co zrobic prosze o pomoc z gory dzieki:)