Nokia 6230 nie widzi się z komputerami przez bluetooth

Przez rok nie było problemu z wymianą plików pomiędzy w/w telefonem a komputerem stacjonarnym i laptopem. Teraz oba komputery z telefonem się nie widzą, a bluetoothy w komputerach są sprawne, bo inne telefony widzą. Jaka diagnoza? Bluetooth w Nokii ma awarię? W takim razie, nie mając kabla do transmisji danych, z pamięci telefonu (nie karty) nie mam możliwości zgrać danych na komputer prawda?

A próbowałeś restartować telefon lub Bluetooth? Telefony widzą twoją Nokię? Może w ustawieniach Bluetooth dałeś tryb niewidoczny?

Wszystkie możliwe czynności, o któeych wyczytałem, przeprowadziłem i nic. Jakoś trzeba żyć :slight_smile:

Przez PC Suite zrzucasz pliki. Jak tak to spróbuj go przeinstalować.

Absolutnie nie przez PC Suite, reinstalacja Oxygen Phone Manager nic nie daje :). telefon jest niewidoczny, wyciąganie baterii w czasie włączania telefonu też nic nie daje. Mam włączone takie, jakby to nazwać bluetooth “widmo”. Jest włączone, ale tak jakby nie :). Nikt i nic go nie widzi i wzajemnie.

Masz po wł. w programie od blue i w telefonie opcje widoczność ?

Wszsytko włączone, widoczność też :slight_smile:

Zrób go niewidocznym i znowu widocznym. Jak nie, to przywracania ustawień domyślnych telefonu…

A masz telefon ustawiony jako publiczny?