NOKIA 6280 po zalaniu-DZIAŁA ale

Witam;]

Mam Nokie 6280. 3dni temu wpadła mi do umywalki pełnej wody;/

Oczywiście wyciągnąłem od razu baterie, “rozebrałem” w miare możliwości i tak suszyłem do wczoraj.

Dzisiaj go uruchomiłem - wszystko działa [wszystkie klawisze, wyświetlacz, muzyka, dzwonki] tylko kompletnie nie ma zasięgu :frowning:

dodam że telefon działał w 2 zakresach (ten zwykły i 3G) a teraz nic kompletnie.

szukałem na forach różnych i nie znalazłem takiego problemu.

Czy da się to jeszcze jakoś naprawić?

Naprawić to pewnie się da ale powinieneś suszyć ją co najmniej tydzień żeby być pewnym że cała woda wyparowała.

Niestety ;/ wciąż brak zasięgu [tak jakby antena nie miała styku z telefonem]

Rozebrałem go już na niemal wszystkie części - wysuszyłem dokładnie! już tydzień sie suszy!!

Proszę jeszcze o pomoc! Może wiecie co moge jeszcze uczynić w celu naprawy tego? Ewentualnie gdzie można kupić antene wewnętrzną do tej Nokii 6280, szukałem troche ale nie znalazłem nic. :?

Mój nr gg: 2641806

P.S. !!

Dodam, że cała reszta w nim działa bez zarzutu tak jak przed zalaniem ;/ [muza, gry, zdjęcia, itd.] tak że woda już chyba wyparowała i jakiś błąd z anteną musiał powstać - Tak myśle :frowning:

Poszukaj na allegro takiej anteny, jeżeli nie to idź do serwisu. Najprawdopodobniej szlag trafił tą antenę.

To jeszcze raz ja;]

Spróbowałem podłączyć telefon do komputera i w “trybie przechowywania danych” działa normalnie, ale w trybie domyślnym przy użyciu “Nokia PC Suite” telefon już wariuje (ekran robi sie czarny na ok.3 sekundy po czym powraca normalny, moge wgrywać/zgrywać z telefonu wszystko, ale wyskakuje mi że telefon jest niepodpięty :?

w programie Nokia Software Updater wyskakuje mi

"Phone is not supported

Connected phone was not recognized."

i nie moge nic więcej uczynić :frowning:

więc czyżby to jednak nie była antena? [której nawiasem mówiąc nie znalazłem na allegro ani nigdzie indziej :-(]

Ktoś ma jakiś pomysł? :roll:

Czyli mogły paść styki na płycie głównej. Bez serwisu się nie obejdzie, chyba że się znasz na naprawie telefonów ;).

Za bardzo tego telefonu naprawić się nie da. Powód zielony w środku. Na gwarancji nie naprawią, uszkodzenie z winy użytkownika

o gwarancji nawet nie myśle bo telefon kupiony na allegro i poprzedni właściciel coś tam majstrował kiedyś bo widać ślady na śrubkach że był otwierany ;p

Spróbuje przeczyścić te stuki alkoholem a jak nie pomoże to pielgrzymka do serwisu ;p:D

P.S. próbowałem go jeszcze raz podłączyć do kompa i na 10 prób 3 razy go znalazło i działał normalnie więc nie tracę nadziei ^^

Płyta główna telefonu jest zielona ^^.

kwaite09 , daj znać czy to czyszczenie styków coś pomogło. Przeczyść dokładnie wszystkie styki (łącznie z anteną). Jak to nie pomoże to pokombinujemy dalej :wink:

niestety. czyszczenie styków nie pomogło. Czyściłem je dokładnie wacikiem który nie pozostawia włókien, ale nie stety to samo

Telefon się włącza, wszystko gra mp3, robi zdjęcia, filmy tylko wciąż nie ma tego zasięgu ani GPRS ani 3G :frowning:

jeszcze jakieś pomysły? spróbuje wszystkiego przed serwisem :smiley:

Spróbuj wgrać softa

Spróbuj wgrać softa

mam nawet przygotowany soft najnowszy ale chodzi o to że nie moge!!

już pisałem

chyba że znacie jakiś inny magiczny sposób :slight_smile:

hmm może przeinstaluj sterowniki USB flash

malolat możesz podać jakieś konkretne kroki jakie mam wykonać w tym celu?

mogę tylko zapytam czy umiesz wgrać softa żebym nie potrzebnie rozpisywał

Napisze tak, wiem co robić żeby wgrać nowego softa - znalazłem poradnik do tego, mam nawet przegotowany nowy soft, ale “normalnie” tzn. przez Nokia Software Updater nie idzie tego zrobić, gdyż telefon nie zostaje rozpoznany przez program :?

Jeśli znasz sposób jakiś serwisowy lub coś w tym stylu to proszę napisz :wink:

prosze o loga

Po moich doświadczeniach z telefonami po zalaniu to ci powiem tak że napraw go i sprzedaj go na allegro :roll:

Miałem już kilka po zalaniu i żaden po jakimś czasie nadawał się wyłącznie na części

“napraw go” :mrgreen: ale jak?