Nokia 6280- wasze opinie

witam! mam możliwość kupienia tej nokii, i zastanawiam siee czy kupić :stuck_out_tongue: Jesłi ktoś z was ją posiada to może coś o niej napisze? czytałem ze ma dobry aparat, slot na karte pamięci (tylko 64 mb :-x ?? ) z wyglądu nie najgorsza… jak u was się sprawuje?

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic … 80&start=0

http://www.mobile.inspiracja.com/Nokia,6280,phone.php

Dodam, że jej główną zaletą jest kamerka 640x480 oraz wyświetlacz.

Jak wgłebisz się w temat to zauważysz iż użytkownicy często narzekają na szynę oraz słaba baterię.

czyli? jak bardzo słąba bateria? wytrzyma np 1 dzień słuchania mp3 zdjecia itp?

Mam go aktualnie, zdjęcia 2mpx ale jakość bardzo słaba. Bateria w 6 miesięcznym telefonie trzyma okolo 2-3 dni normalnego używania. Poza tym OK

To zależy jak bardzo przechodzony telefon kupisz i jak bardzo bateria będzie zajechana.

W nowym oczywiście nie powinno być najgorzej. Zależnie od intensywności użytkowanie jakies 2-3 dni powinna wytrzymać.

Ten telefon jest tak zbudowany, że po pewnym czasie może Ci klekotać. W N95 rozwiązano to trochę rozsądniej i tam już panele nie powinny mieć prawa tak się “rozłazić” :wink:

Jeśli masz troszke więcej pieniędzy możesz też zerknąc na Nokię 6288, następcę 6280.

siostra w anglii go ma, lecz go nie uzywa, w sumie to źle to ujołem :stuck_out_tongue: “że moge kupić” w sumie to za darmo, Killer czytałęm na tym forum co JUDGE dał linka, że jakość zdjęć jest ok.

a co ztą kartą, na stronie od JUDGE pisze o 64 mb, a na forum jest mowa coś o 1 gb, Killer może sie wypowiesz? i czy faktycznie u ciebie tez klapka sie rusza?

Kartę możesz załadować 1gb albo i większą.

To że siostra otrzymała w zestawie akurat 64mb o niczym nie świadczy. Często inne daje operator a inne producent itd.

6280 obsługuje oficjalnie do 2GB pamięci flash standardu MiniSD.

Jeśli bardzo zależy ci na aparacie to dołóż 100zł i będziesz miał k800i (porównywane cenowo na allegro.pl).

Jeśli chodzi o sam telefon funkcjonalnie nie jest zły. Chciałem go kupić lecz wielkością ten telefon powala. Jest dość duży i nieporęczny. W końcu zakupiłem N6233 gdzie jego stereofoniczne głośniki naprawdę dają czadu. Jednak w tym przypadku coś za coś. N6280 ma lampę błyskową i kamerę VGA do video konferencji, N6233 ma delikatnie mniejszy wyświetlacz od N6280 (ogólnie telefon jest mniejszy), brak ma kamery VGA (mimo to jest 3G), lecz ma głośniki stereo i jest innej konstrukcji. N6233 posiada pamięci MicroSD, N6280 MiniSD. Programowo i technicznie niczym się telefony praktycznie nie różnią.

Wyszedł jeszcze model N6288. Pracując w serwisie GSM/PC spotkałem się z dwiema odmianami tego modelu, tj jedna posiadała głośniki stereo, druga miała tylko 1 głośnik. Prócz tego “ficzera” i koloru obudowy innych różnic nie zauważyłem pomiędzy N6280 a N6288.

Sam w tej chwili posiadam SE k800i (zakupiony w Germanosie bez smoka, umowy itp) i jestem bardziej niż zadowolony.

JigSawPL

A niby która z tych nokii ma głośniki stereo?:expressionless:

Ja mam osobiście nokie 6288 i bardzo odradzam ten model. W zasadzie nie różni się on niczym od 6280 oprócz obudowy i minimalnie innej wbudowanej pamięci wewnętrznej. Slider w tym telefonie jest najtandetniej wykonany z pośród wszystkich telefonów tego typu jakie widziałem. Nawet tandetne fony innych marek za kwote 400zł mają lepszy system slider’a niż ta nokia (6288 i 6280).

Reszta to tak: telefon ma czasem tendencje do przywieszania się (ale po kilkunastu sekundach sam wraca do normalnej pracy). Wyświetlacz niby super, ale nie ma żadych jego ustawień (jasności podświetlenia, kontrastu itd) co dla mnie jest bardzo dużą wadą. Pierwszy raz sie spotykam żeby telefon nie miał tak elementarnych funkcji:/

Jakość wideorozmów też bardzo przeciętna w porównaniu z konkurencją. Mp3 tez nie zachwyca:/ Bateria u mnie trzyma od kilku godzin do max dwóch dni (ale ja telefon używam bardzo intensywnie). Tak jak pisałem wczesniej, bardzo żenująca jest latająca klapka:/ Jakośc zdjeć gorzej niż fatalna. Ale nokie chyba ogólnie montują najgorsze aparaty spośród wszystkich marek:/ Dla porównania alparat 0,3mpx w siemensie serii 65 robi ładniejsze zdjęcia (tyle że mniejszy rozmiar):confused: Ja mam karte pamięci 2GB, ale nie wykluczone ze większą tez obsłuży. Czarna połuskująca obudowa się wyciera, robi sie matowa po pewnym czasie:/

Do zalet wymieniłbym tak: dośc przyzwoita polifonia, ekran wyskokiej rożdzielczości może zachwycic (ale wyświetlacze o tej samej roździelczości w samsungach i benq-siemensach są o niebo lepsze), bardzo dobry algorytm obsługi sieci 3G/GSM (chyba jeden z najlepszych na rynku, chodzi mi tutaj o przełączanie telefonu między tymi zakresami). Bardzo dobra jakośc nagrywanych filmów (chyba największa zaleta tego telefonu).

Podsumowując to ten telefon jak dla mnie ma jeden z najgorszych (o ile nawet nie najgorszy) stosunek cena/jakośc.

6233 i 6288 (gdzie tu wspomniałem, że spotkałem się z modelami z jednym głośnikiem)

JigSawPL

Aha, to ok. Myślałem że chodzi Ci o różnice między 6280 a 6288 że jedna z nich ma głośniki stereo stąd moje zdziwienie;)

tylko 6233 ma głośniki stereo…

I tu się zgodzę. Pomyliłem się z nokią 6270 :). 6288 ma tylko 1 głośnik. Zwracam honor :oops:. Miałem przed oczami slider’a tylko sam nie wiem czemu skojarzyłem go z 6288.