Nokia 6288 czy Sony Ericsson K800i?

Tak jak w temacie…który telefon polecacie!

Witam

Oczywiście, ze SE K800i ponieważ SE robi lepsze telefony niż Nokia. Poza tym porównywałem te dwa telefony i oba miałem przez krótki czas. Aparat w K800i jest po prostu wypasiony i leszego nie spotkałem.

taaa niby skąd wiesz? i to nie ten dział

To wytłumacz dlaczego Nokia produkuje i sprzedaje najwięcej telefonów na świecie i w tej dziedzinie jest niepokonana od lat , sprzedaje co najmniej 30% więcej telefonów niż SonyEricson , a gdyby nie “fuzja” Sony i Ercsona to ta różnica w sprzedaży w przypadku obu producentów byłaby co najmniej 60%.

SonyEricsson K800i:

-lepsza polifonia (72 tonową, nie jak NOKIA 64 tonową)

-aparat o większej rozdzielczości (3,2 MPix zamiast 2,0 NOKII) jeden z najlepszych na rynku, z bardzo dobrym xenonowym flashem, patrz: http://www.gsmarena.com/3mp_test_nokia_ … w-79p3.php

-ponad dwukrotnie pojemniejszą książkę telefoniczną (1000 x 20, podczas gdy NOKIA 500 x 16)

-większą ilość wbudowanej pamięci (oficjalnie 64 MB, mój ma 72,5 MB dostępnej, NOKIA zaś 6 MB)

-lepszy Bluetooth, co prawda również wersja 2.0 jak w NOKII, ale wspiera on w przeciwieństwie do niej A2DP czyli BT Stereo, co może być bardzo przydatne.

-czytnik TrackID

-możliwość publikacji zdjęć bezpośrednio po zrobieniu na blogu.

-lepiej odtwarza wideo- niezależnie, czy RM, 3GP, 3G2, MP4 wszystko śmiga płynnie z praktycznie każdym bitrate dla obrazu i dźwięku.

-w standardzie obsługuje HTML i xHTML, NOKIA zaś tylko to drugie.

NOKIA ma:

-EDGE, którego nie ma SE, a który raczej jest zbędny, bowiem oba telefony posiadają UMTS,

-Visual Radio (SE ma standardowe stereofoniczne radio FM z RDS),

-funckję Push To Talk, której w SE nie ma (może ktoś korzysta z tego…)

-minimalnie większy ekran niż SE

-większą rozdzielczość nagrywanych za pomocą kamery filmików (VGA a SE ma QCIF)

Czas czuwania? Zależnie od użytkownika, choć uważam, że w SE może być lepszy niż w NOKII.

Polecam SE K800i. Wybór należy do Ciebie. Zestawiłem Ci różnice między telefonami. Reszta jest identyczna w obu modelach.

Pozdrawiam.