Nokia 6300 czy 5130 xpress

co wybrać? telefon ma być tylko dodzwonienia i smsowania (licze na niezawodność i długa prace baterii)

ew. możecie mi coś polecić w tych granicach cenowych?

jeśli tylko do tego to 6300

Nie widzę żadnych przedziałów cenowych:/ A co do wypowiedzi Maly_Wzrostem to wątpię żeby Nokia 6300 spełniała jedno z najważniejszych podanych w poście kryteriów, mianowicie: długi czas pracy baterii. Sam posiadałem ów model i sobie go chwaliłem ,ale czas pracy ogniwa jest stanowczo za krótki.

No jeśli nie chcesz słuchać muzyki i cieszyć się wyglądem zewnętrznym, nie zależy ci na gabarytach to 6300. Bateria powinna trzymać dłużej niż w 5310… 6300 ma dość wygodną klawiaturę, wygodniejszą od 5310.

jesli chodzi o dzwonienie to nie ma róznicy.

aparat uwazam ze lepszy jest w 6300…

mam 5310 a brat ma 6300 wiec mam dobre porownanie :slight_smile:

pozdrawiam

Z całym szacunkiem, ale niektórzy nie czytają uważnie postów. Tu chodzi o model 5130 a nie 5310. Biorąc pod uwagę dane producenta, które mówią, że Nokia 5130 xpress music posiada akumulator o pojemności 1020 mHa (wyświetlacz 256 tyś. kolorów) a Nokia 6300 860 mHa (wyświetlacz 16 mln kolorów), napewno ta pierwsza będzie trzymała dłużej. Jeśli chodzi o klawiaturę to myślę, że powinna się sprawdzić. Jednak jedno trzeba przyznać, w internecie krąży sporo opinii, że Nokia 5130 jest wadliwym modelem.

Sory. Jeśli chodzi o model 5130 a nie 5310 to nie masz się nad czym zastanawiać - zdecydowanie lepsza jest 6300!

Oczywiście, że 6300 spisywać się będzie o wiele lepiej. Nokia 5130 posiada podobnego softa co 5310 i korzystając z obu modeli miałem tą samą przypadłość zawieszania się telefonu. Ponadto mimo teoretycznie mocniejszej baterii ta w 5130 trzymała mi max 1,5 dnia gdzie w 6300 wytrzymywała do trzech przy podobnej częstotliwości korzystania z gadżetów. Ostatnio nasunął mi się taki wniosek, że baterie BL-5C wyprodukowane do tych nowszych modeli jak 3610 czy 5130 są jakościowo słabsze od tych użytych w modelach 6230 czy 2610, bo po przełożeniu używanej z baterii z 6230 do 5130 z 1,5 dnia zrobiło mi się 3 dni mimo że była długo używana.

jeżeli do tylko takich rzeczy to 6300 bedzie lepszym wyborem. Bo i bateria bedzie Ci trzymała dłużej niż w jakimś dotykowcu i nie zepsuje się tak szybko - ale ogólnie jeżeli chciał byś coś lepszego to polecam wyższe modele Nokii… Mi np bite 3 dni trzyma N95 ze stale włączonym nokia mail…