Nokia 6300 czy 6120

Niestety nie zainstalujesz Symbiana w telefonie, który go nie ma.

6120 bym ci polecil, ale mowisz ze za droga…

Niekoniecznie… można kupić ją taniej…

http://allegro.pl/item224398300_nowa_no … _cena.html

W ostatnią niedzielę zakupiłem sam tego fona w komisie, w markecie.

Zastanawiałem się nad N73, P990i i właśnie nokią 6120.

N73 możesz wyrwać na allegro za trochę ponad 800zł używaną z komisu, z gwarancją. Robi najlepsze fotki z całej trójki wyżej wymienionych a nawet lepsze od K800i… tutaj masz przykładowe zdjęcia…

http://www.gsmarena.com/n73_d900_k800_p … ew-102.php

Jeśli chodzi o 6120… to

jest szybsza od N73 - szybszy procesor 369Mhz (N73 - 220 Mhz)

To mój pierwszy telefon z symbianem, więc nie mam do czego porównywać, ale moim zdaniem chodzi jak burza. Nie wiem co to mulenie.

Ma najnowszego Symbiana 9.2 S60 3rd

Zdjęcia przy dobrym oświetleniu całkiem niezłe. Wczoraj wydrukowałem jedno zdjęcie w formacie A4.

Filmy i teledyski możesz spokojnie oglądać… nawet Divx… bez żadnego problemu. Wystarczy wgrać odtwarzacz Divx.

Ja przerzuciłem się na 6120 z W300i… i muszę stwierdzić, że nokie - chyba wszystkie modele, mają parę wad jeśli chodzi o smsy… SE lepiej to rozwiązał. Ale można się przyzwyczaić.

Poza tymi kilkoma wadami, to jest to dla mnie skok milowy ;).

System to jednak system ;).

Możesz sobie dostosować do siebie tak jak chcesz… nawet ikonki z menu możesz przenosić do innych folderów lub zastępować innymi. REWELACJA.

Oprogramowania jest full… i jeszcze trochę ;).

Ja na razie wgrałem sobie Divix-a, Xlatora - z bazami takimi jak encyklopedia, słownik języka polskiego, słownik ortograficzny, słownik synonimów i wyrazów bliskoznacznych, kilka gier, T99 - program do wysyłania smsów bez polskich znaków.

Standardowo w telefonie masz Quickoffice - do przeglądania dokumentów Worda i Excela, Adobe PDF, Program do GPS-a, Odtwarzacz Flash i RealPlayer.

Jeśli chodzi o gry, to wgrałem kilka nowych gier 3D… moja siostra włączyła i szczęka jej opadła - powiedziała, że grafika lepsza niż na Sony Playstation 1 ;).

Baterii jeszcze nie zdążyłem do końca uformować… po pierwszym ładowaniu trzymała mi 24 godziny.

Po drugim 40 godzin - w tym - 2,15 godziny rozmów, 35 smsów, trochę grania i słuchania muzy.

Teraz załadowałem trzeci raz, zobaczymy ile będzie trzymać po tym formowaniu.

Bardzo ważna rzecz, to to, że ma mini USB… a przez kompa jest widziana jako dysk wymienny bez żadnych sterowników :).

Jeśli chodzi o jakość dźwięku na głośniku, jest bardzo fajna - w każdym razie robi wrażenie na znajomych ;)… na słuchawkach nie testowałem jeszcze.

Wiem, że 6300 jest ładna, ale ogólnie polecam telefon z systemem.

Wady 6120 - to, jak dla kogo, jest mała… dobrze lezy w kieszeni… ale wyświetlacz tylko 2 cale przy rozdzielczości 240 x 320… ja niektóre rzeczy musiałem sobie powiększyć, bo oczy bolały przy standardowych ustawieniach ;).

Jeśli chcesz coś tańszego z systemem, co świetnie odtwarza dźwięk i filmy a nie zależy Ci na aparacie… to bierz W950i. W cenie 6300… ale jakość dźwięków nieporównywalna… ma dotykowy ekran i 4GB wbudowanej pamięci! !!

Albo m600i - podobny wizualnie do W950i, tylko lepsza klawiatura, wygodniejsza, też dotykowy wyświetlacz tylko nie ma 4GB pamięci wbudowanej, ale slot na karty pamięci.

Albo P990i - trochę duży, ale za to najlepiej chyba wyposażony. Ma aparat z Autofocusem jak N73, mniejszej rozdzielczości, ale jakościowo super foty robi, Bateria trzyma bardzo długo jak na fon z tak dużym wyświetlaczem, bo ok 3 dni przy normalnym użytkowaniu i zabawie. Ma WiFi! !!

Ja polecam Ci 6120 - najszybsza i w grach i w użytkowaniu, najnowszy system (ok 800zł na allegro nowa), N73 - najlepszy aparat, świetna jakość dźwięku i ogólnie bardzo fajna (uzywaną za trochę ponad 800zł), W950i lub m600i - świetnie wyposażone, jakość dźwięku w W950i REWELACYJNA! dotykowy ekran, ale bez aparatów (na allegro poniżej 800zł nowe! !!

Wszystkie te telefony są lepsze od noki 6300… bardzo dobrze grają i odtwarzają filmy… i zapewniają zupełną swobodę jeśli chodzi o rozbudowę.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru :slight_smile:

Nic dodać nic ująć. W 100% się zgadzam. Polecam N6120, dodam, że dźwięk na słuchawkach jest cudowny, nie odbiega od W950. W950 ma tylko więcej bajerów do ustawiania. Pozdrawiam.

mi sie akurat nie podoba, wygląda jak lodówka