Nokia 6300 czy Nokia 5220


(M Bigfoot) #1

Witam.

Zastanawiam się nad wyborem nowego telefonu (znowu :smiley: ). Tym razem interesują mnie te 2 modele. Czekam na Waszą opinię - który z tych 2 modeli polecacie??

PS. Jeśli masz zamiar napisać "Bierz SE K800i" lub coś w tym stylu to odpuść, interesują mnie te 2 modele...

Z góry dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

Pozdrawiam :wink:


(Jakubwar) #2

Ja osobiście posiadam 6300 i patrząc na specyfikacje techniczną 5220 wydaje sie lepsza. Jeżeli ja miałbym wybór pomiędzy nimi wziąłbym 5220 ponieważ ma lepszą baterię więcej pamięci wewnętrznej jest nowsza i nie ma stalowej obudowy która sie strasznie rysuje.


(Hashimoto) #3

Po 11 miesiącach użytkowania telefonu Nokia 6300 mogę stwierdzić, że telefon jako słuchawka nie jest zły (np. świetny wyświetlacz, bateria wytrzymująca do 7 godzin słuchania mp3) ale... No właśnie, to ale to fatalane, podkreślam fatalne wykonanie wejścia słuchawkowego jak i samych słuchawek, które są dołączone do zestawu. Nie będe się nad tym wywodzić ale jest tak jak mówie. Poza tym tak jak kolega wspomniał odporność obudowy na zarysowania jest słaba oraz czasem zdarzają zawiechy softu. Miałem łącznie 3 egzemplarze (jeden wymieniony na gwarancji).

Telefon ładny i funkcjonalny. Gdyby nie te mankamenty byłby dla mnie telefonem idealnym. Jeśli nie używasz słuchawek za często (ja je eksploatowałem dość intensywnie) i kupisz obudowe ochronną to telefon można kupić.


(Sandrok) #4

Jeżeli chodzi o wygląd to wybrałbym na pewno 6300 miałem ten telefon i powiem że nie miałem z nim żadnych problemów bardzo fajny , jeżeli chodzi o słuchanie muzyki to pewnie bym wybrał jakiś sony ericsson bo mają lepsze słuchawki np W 880i bardzo fajny mały i płaski i fajnie gra a co do funkcjonalności to zależy komu i po co jest potrzebny telefon .


(M Bigfoot) #5

Prawdę mówiąc na muzyce zależy mi tylko w sensie sporadycznego słuchania (gdybym nie wziął ze sobą odtwarzacza albo wyładowałby mi się). Chodzi mi głównie o wysyłanie sms i dzwonienie. No i trwałość. Z tego co czytałem Nokia 6300 jest trwała, a jak to jest w przypadku 5220?

Dziękuję za odpowiedzi i proszę o jeszcze parę sugestii :wink:

Pozdrawiam