Nokia 6300 - czyli design na bardziej stylowe czasy

Witam. Za pare miesiecy bede miał możliwośc wymiany telefonu na nowy w sieci era i spośród wszystkich dostepnych telefonów mój wybór najprawdopodobniej padnie na Nokie 6300. Urzekający wygląd, ogromny wyswietlacz z paleta 16mln kolorów, gniazdo micro sd, brak symbiana. Jednym słowem - prostota, na dodatek jest to prostota w pięknym wydaniu.

Jedyną rzeczą jaka mnie niepokoi, to fakt, że zdjęcia i filmy wykonane za pomoca tego (nazwijmy to) aparatu, są podobno koszmarnej jakości. Fotki juz widziałem i da sie przeżyć, ale za to nigdzie nie moge znaleźć filmów wykonanych tym telefonem. Jest na tym forum ktoś, kto by ewentualnie mógł zaprezentować jak wygląda krótka sekwencja video wykonana tym modelem Nokii?

Piękny to ma tylko opis ten model. W niektórych egzemplarzach w tym modelu stwierdza się wady wyswietlacza: wypalone pixele. Slaba bateria, trzyma około 24 h przy zwyklym uzytkowaniu. Jakoś mp3, taka sobie jak na taką cenę.

Za taką cenę można kupić coś lepszego spoza Noki.

Polecam forum na którym jest wszystko o tym modelu wady jak i zalety :

http://www.nokia6300.pl/

co do aparatu to bym się nie czepiał. Ale bateria=tragedia 2 dni to jest max i to jak mało używasz ten telefon… normalnie po dniu siada. Poza tym wyświetlacz - ten który tak wykańcza baterie - jest całkiem niezły, no i ta aluminiowa obudowa 8) . Jakbyś nie znalazł filmiku do piątku to Ci moge podrzucić bo mój brat ma ten telefon i w weekend przyjedzie. 8)

Nokia 6300 nie ma ogromnego wyświetlacza, chyba pomyliłes modele :slight_smile:

http://www.mobile-review.com/review/nokia-6300-en.shtml

Jak ma wyglądać 3gp 176x144 px? Wiadomo, koszmarnie.

Nawet z Nokii coś konkretnego w tej cenie już dostaniesz, choćby 6120 CLS.

http://telepolis.pl/telefony.php?id=1088

poczytaj sobie opinie :slight_smile:

Fakt, tez w sumie bralem ja pod uwage, ale czy ten symbian przypadkiem nie bedzie jej znowuż spowalniał jak to ma miejsce przy duzej wiekszoci telefonów?

Jeśli nie używałeś symbiana to spróbuj, za dużo mitów się pojawiło na ten temat :slight_smile:

No właśnie widziałem kilka telefonów z tym systemem i dlatego jestem tak sceptycznie nastawiony do niego.

Wypowiem się tylko co do baterii: faktycznie, jest trochę słaba, ale bez przesady. Ja rozmawiam dziennie ok. godziny, czasami sprawdzę pocztę, forum itp. i bateria trzyma mi ok. 2,5 dnia.

Nie słucham na telefonie mp3, radia itp.

To chyba masz baterie w super wersij, ja rozmawiam okolo 30min dziennie + okolo 150 smsow, i bateria max 30 h.

Ps. Jeszcze jedną wadą tego modelu jest brak możliwości sciemnienia wyswietlacza…

Procek jest szybki więc powinno być ok :slight_smile:

Zresztą nie demonizujmy Symbiana. Gdy przesiadłem się na pierwszy telefon z Symbianem faktycznie zauważyłem, że telefon czasem na 2-4 sekundy potrafi przyciąć ale jakoś nie wpłyneło to na moje samopoczucie czy komfort użytkowania telefonu :wink:

W każdym razie moim zdaniem w cenie 600-700zł Nokia 6120 CLS wygrywa z 6300, która zbyt wiele nie oferuje a swoje kosztuje…

Dziennie? Facet, kiedy Ty to robisz… :-o

Musisz mieć mnóstwo wolnego czasu…

Ok, przekonaliście mnie do tego cudenka sygnowanego numerem 6120 ^^"

A czy mógłby ktoś (tak z czystej ciekawości) przysłać mi na maila filmik wykonany w najwyższej jakości tym telefonem? Byłoby miło :wink:

rafal_sli@o2.pl