Nokia 6300 - słaba bateria - jaka mocniejsza?

Witam;

Jestem posiadaczem nokii 6300 - telefon jest bardzo fajny ale ma wielką wadę tz. bateria trzyma 1 dzień - przy rozmowie ok 1. godziny i wyslaniu 20-30 sms dziennie(ładuje ją co dzień jak idę spać) - nie daj Panie Boże właczyć mp3 w pociągu albo radio - to koniec - jak leży nieużywana to maxxxxxxxxx 2 dni i to nie całe.Czytalem fora internetowe i wszyscy klną na tą baterię - bardzo fajny model ale bateria dramat - miałem śp. SEk750i to przy nawet wiekszym użytkowaniu i zabawie (mp3, zdjecia, duuużo rozmów) 3 dni trzymała się bateria.

Proszę o radę jaką mocniejszą baterię(typ,model,marka) mogę wsadzić tej noki by trzymała te 3 dni (no 2,5) :slight_smile:

podrawiam

a masz po włączane wszystkie opcje oszczędności baterii? ja w tej nokii mamie powyłączałem wszystkie zbędne opcje i włączyłem oszczędność baterii ze coś tam na wyświetlaczu nie wyświetla i trzymam jej 5 dni ale fakt nie używa jej zbyt intensywnie

-ustawienia-wyświetlacz- oszczędność energii - tak

ustawione jak trzeba - jakie jeszcze inne opcje masz na myśli

prosze o rady

ps.ja nawet jak blokuje się klawiatura to wciskam cerwony guzik bo szybciej wyświetlacz gaśnie

oddaj ja do serwisu… coś jest z nią nie tak a nie kupujesz baterie nowa… to zapewne nic nie pomoże

jest po gwarancji a w komisie mogą mi kitu nawtykać i zainkasować 5 dych - ale rozważę to

Faktycznie masz coś nie tak z baterią. W mojej 2-u letniej Nokii 6300 po dość intensywnym użytkowaniu bateria teraz trzyma ok. 4-5 dni, przy częstszych rozmowach ok. 3 dni.

Niestety do tego modelu producent nie przewidział innej baterii niż BL-4C,więc jedyne co możesz zrobić to kupić nowa baterię i od początku dobrze ją uformować (niektórzy nazywają to formatowaniem).

nie napisałem -sorka - włożyłem już nową baterię miesiąc temu - MaxPower bl-4c compatibile - efekt dokładnie ten sam

może żle je formatujesz.Poszukaj na google formatowanie baterii nokia 6300

baterie formatowane zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi

aha, wojownik nokia 6300 ma 16 milionów kolorów, to może powodować mały czas pracy baterii 1 godzina rozmów dziennie to dla mnie dużo bo ja gadam 15 minut tak samo smsy ja pisze dziennie 6-10 byłeś w serwisie i pytałeś się dlaczego tak krotko działa?

innym moim znajomym bateria trzyma 3 dni przy intensywnych rozmowach w tym telefonie - byłem w komisie/serwisie - miły Pan zaoferował mi małą umowę - sprzedał mi bateria Forever nok 6100/6170(LI)P Li _Polymer 3.6 800mah - twierdząc ,że to bardzo dobra bateria i spokojnie rozwiąże moje problemy - jeżeli tak się nie stanie - baterię mogę oddać on odda mi kasę a telefon weźmie do naprawy .

Ja bym juz dał do naprawy, bo to nie wynika ze złego użytkowania telefonu tylko z zewnętrznej wady :smiley: Życzę powodzenia z telefonikiem

Powiedzmy sobie szczerze. Nokia to telefony gdzie najwięcej zżerają baterię a nie że bateria jest słaba. Sony Ericsson K 510i ze słabszą baterią wytrzymuje dłużej (7 dni z rozrywką czyli gadaniem i mp3) od tej mojej nokii. U mnie jest to samo, producent pisze czas czuwania 2 tygodnie.U mnie od nowości 6 dni teraz spadło do 5 dni.A jak puszczę mp3 lub Video to po 2,5 godzinach koniec baterii.I jeszcze na dodatek ta oszczędność baterii i oszczędność wyświetlacza.W jakim one stopniu mają pomagać, jak wyświetlacz tak samo się wyłącza, czy jest włączona ta opcja czy nie? Ten telefon ma chyba tylko jeden plus. Jak rzucisz nim o ścianę to się nie rozwali, bo jest z metalu.

Wątek odkopany - ale może komuś przyda się sugestia z punktu “2”. Więc …

Po pierwsze - baterii litowo-jonowych nie trzeba formować, To nie są baterie niklowo-kadmowe czy niklowo-metalowo-wodorowe, aby przeprowadzać taką operację. Co więcej - przez całkowite rozładowywanie litowo-jonowych (a więc od dawna najpopularniejszych) czt litowo-polimerowych baterii w telefonach można taką baterię uszkodzić …

Po drugie - do Nokii 6300 wchodzi bateria BL-5C - po lekkim spiłowaniu góry jej obudowy i zdjęciu naklejki można ‘upchnąć ją’ pod klapką (działa przy takim samym napięciu 3,7V, ale ma większą pojemność).

Po trzecie - większość użytkowników narzeka na bardzo krótki czas pracy na baterii BL-4C, Twoja bateria nie jest uszkodzona, telefon nie jest uszkodzony - po prostu Nokia skopała kolejny model :wink:

Ja posiadam tą nokie…

7h grania na lekcji z włączonym radiem i trzyma na luzie…

nie wiem czemu ci tak się dzieje…

kup nową baterię na allegro są po 20-40zł