Nokia 6500clasic

Witam. Co sądzicie o tym telefonie?Jaki ewentualnie polecacie(do 1400zł)?

Jakie są Twoje wymagania?

Test (ang.)

http://www.mobile-review.com/review/nok … c-en.shtml

Drugi test (ang.)

http://www.gsmarena.com/nokia_6500_clas … ew-177.php

Opinie (PL)

http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1200

telefon bardzo ladnie sie prezentuje ale hmm do 1400 to juz moze jakiegos palma brac?

Jeżeli chodzi o wymagania to powiem tak,ma to być prezent dla kobiety.

-mocna bateria

-trwała obudowa

-aparat fotograficzny

-łatwa obsługa

-duży wyświetlacz

Jeżeli chodzi o bajery trudno mi powiedzieć po prostu nie zabardzo się na tym znam.

Oj, to nie wiem czy wiele się pomylę ale zapewne ważnym czynnikiem będzie też design? :wink:

Jeśli chodzi o wygląd rozsądnymi modelami na prezent dla kobiety mogą być:

  1. Rozsuwane z częściowo dotykowym panelem przednim, zaletą jest aparat fotograficzny, możliwość nagrywania video w dobrej rozdziałce 352x288 px (15 kl/sek.) , wyświetlacz no i wspomniany nowoczesny ergonomiczny kształt:

Samsung U700

Samsung U600

  1. Tylko dla zdecydowanych i świadomych wyboru (dotykowy ekran):

LG KE 850 Prada - kilka opinii o nim.

  1. A może coś dla buisnesswoman - fonik z klawiaturą qwerty i także ekranem mdotykowym? :wink: Choć moim zdaniem Sony Eryki są bardziej młodzieżowe niżli typowo biznesopodobne :slight_smile:

SE P1i

Dobre testy tego telefonu znajdziesz na symbianos.pl jeśli dobrze pamiętam.

  1. A może jeden z najnowszych modeli SE, czyli;

T650 ? :slight_smile:

  1. No i nie byłbym chyba sobą gdybym nie zwrócił uwagi na;

Nokię N73 ME (music edition)

  • Pytanie tylko czy Twoja kobieta wykorzysta zalety wynikające z Symbiana i czy jest jej to potrzebne? Popularna Nokia z dużym i bardzo ładnym ekranikiem.
  1. Skoro Nokia to może coś z Wi-Fi? Jeden z bajbardziej solidnych sliderów tego producenta. Dobre materiały, spory czytelny ekran itd.

Nokia E65

  1. Na koniec prawie zapomniałem o nowym dziecku a włąściwie żylecie ze stajni Motki :wink:

Motka V8

Jest jeszcze kilka modeli godnych uwagi ale przejrzyj najpierw te propozycje, jeśli się nie spodobają może będziemy szukać dalej :wink:

Oczywiście Nokia 6500CLS to też niezły model :slight_smile:

PS: Jedna sprawa - żywotność baterii. Niestety jeśli chodzi o ten element od kilku chyba lat technologia stoi w miejscu. W przeciwieństwie do samych telefonów, które są coraz bardziej wybajerowane, mają coraz lepsze i większe (a co za tym idzie prądożerne) wyświetlacze więc generalnie niestety obecnie jest tak, że chyba żadnen ww. telefon nie będzie trzymał na 1 ładowaniu dłużej niż 2-3 dni (zależy to oczywiście też od intensywności używania słuchawki).

Najlepiej jak jej pokażesz te modele bo jeszcze się okaże że przy całej dobrej woli prezent się nie udał i będzie przykro :x

Dzięki JUDGE za wyczerpującą odpowiedż.Obejrzałem wszystkie twoje propozycje i prawdę mówiąc mam dylemat ponieważ jest w czym wybierać.Ale może zróbmy tak że krąg poszukiwań zawęzimy do NOKI (wiem że ma “sentyment” do tej marki).Myślę że z niektórych “bajerów” i tak się rzadko korzysta ale to już Jej sprawa.Znalazłem jeszcze to:NOKIA5310 lub 5610.Co o tym myślisz?A więc tak:

NOKIA6500

NOKIA N73ME

lub któryś z wyżej wymienionych.

To są jedne z najnowszych modeli Nokii a więc wiele na ich temat nie napiszę bo zwyczajnie nawet jeszcze ich nie miałem w dłoniach :slight_smile:

Patrząc na relacje cena - speki, odrzuciłbym N5310 gdyż poza świetnym (ale prądożernym jak mniemam) wyświetlaczem i interfejsem raczej nic rewolucyjnego jak za tą cenę nie daje. Nawet video ma standardowo lipne a aparat foto jest bez lampy. Umówmy się że jest to telefon typowo muzyczny ale… czy w takim razie nie lepiej za trochę mniejszą gotówkę wziąc jakiś solidny odtwarzacz mp3/mp4 ?

Z tego co widzę znacznie ciekawszy jest własnie 5610 bo i video dobre (640x480 px 15fps) - nie mogę nigdzie tego odnaleźć ale może komuś się uda - skoro w takiej rozdziałce kręci w 15 klatkach to może 320x240 ma nawet 30kl/sek? :slight_smile:

Poza tym dobry aparat, podobnie jak poprzednik bardzo dobry wyświetlacz i tylko jeden problem jeśli chodzi o oba modele…

  • trudno będzie Ci obecnie znalezc jakiegoś posiadacza ww. telefonów (no może na forach specjalistycznych lub allegro - jeśli masz konto wystarczy że spytasz o wrażenia nabywców :slight_smile: )

Podejrzewam, że głównym problemem może być przy takich wyświetlaczach żywotność baterii, a skoro ktoś kupuje je dla muzyki to ten czas jeszcze się skróci.

Dodam, że cena 5610 i 5310 jest dość podobna więc osobiście skłaniałbym się ku 5610 jeśli już.

Wracając do Nokii N73 poczytaj opinie zanim się na nią zdecydujesz. Znajomy ma wersję ME (“muzyczną” wersję) i traktuje ją nienajlepiej - mimo to o dziwo sprawuje się bardzo dobrze, a więc zarówno moim jak i jego zdaniem ten model jest bardzo trwały. Jednak ta teoria stoi w kolizji z innymi opiniami, które mówią o tym iż a to dżoistick jest taki sobie a to telefon ze względu na Symbiana wolniej chodzi a to obudowa się ściera… Nie wiem, może faktycznie srebrne N73 są gorzej wykonane i szybciej widac na nich slady użytkowania. Na czarnej wersji kolegi po kilkudziesięciu upadkach sladów prawie nie widać.

Przy tej okazji, skoro już o szybkości symbianowych telefonów - zwróc uwagę na TEN telefon. Tani, z systemem operacyjnym, nienajgorszym video i foto oraz z prockiem… 369 MHz :slight_smile:

W realu wygląda jeszcze drobniej niż na zdjęciach :slight_smile:

fajny telefon