Nokia 6650 Fold błędy softu?

Witam,

mam od 2 miesięcy telefon Nokia 6650 Fold. Kupiłem go w komisie we Wrocławiu. W dniu zakupu miał niecały miesiąc. Nie posiada Sim-Locka, wersja oprogramowania (3.09 Symbian), gwarancja z sieci Era, bo jak wiadomo tylko ta sieć sprzedaje te telefony.

Mój problem polega na tym, że raz na kilka (no nie wiem 1 na 50 może cześciej) nie podświetla się ekran wewnętrzny. To znaczy na ekranie wszystko jest tylko nie podświetlają się diody. Klawiatura świeci. Gdy go zamknę i otworze ponownie to wtedy wyświetlacz się podświetla.

Wydaje mi się że to jakiś błąd oprogramowania, bo gdy akurat trafie na to otwarcie gdy nie podświetlają diody wyświetlacza to gdy czekam aż zgasną klawisze na sekundę przed tym aż zgasną wyświetlasz na moment się podświetla. Wiec to raczej nie taśma. Mam pytanie: Sprawdzałem dostępność oprogramowania programem Nokia PC Suite i wykazało że jest nowy soft pod ten telefon w wersji 3.51, a ja mam jak mówiłem wcześniej 3.09. Czy jeśli posiadam gwarancję to mogę zabrać się do aktualizacji czy stracę ją jeśli dokonam update’u na własną rękę? Może lepiej oddać to na serwis? Boję się też o sim-lock. Gdyż soft mam brandowany z ery, niby sami ściągali sim-lock ale czy po aktualizacji nie wskoczy mi znowu tylko obsuga kart Ery?

Jak sam napisałeś kupiłeś tela w komisie , czy jesteś na 100% pewny że to nie komis ściągnął simlocka?? , możesz zaaktualizować oprogramowanie do najnowszego , po to jest on na oficjalnej stronie noki aby można było zrobić to we własnym zakresie i nie tracisz gwarancji , simlock nie powróci po aktualizacji oprogramowania. Możliwe że ta usterka co opisujesz to jakiś błąd firmware.