Nokia 7373 problem z kartą pamięci

Od wczoraj mam problem z kartą pamięci po zrobieniu kilku fotek pojawił mi się komunikat że karta nie włożona i nie ma miejsca w telefonie aby je zapisać.Pomyślałem że coś nie łączy wyjąłem kartę i ponownie włożyłem.Wtedy zaczął mi się pojawiać na odmianę komunikat że karta nie sformatowana co raczej jest niemożliwe bo były na niej wcześniej zdjęcia i pliki mp3-używam jej już jakiś czas.Aby było ciekawiej w opcjach karty pamięci brak formatowania aby ten proces przeprowadzić.Wkładałem tę kartę do innego telefonu pojawia się taki sam komunikat czyli problem tkwi w karcie a nie telefonie.Proszę o pomoc co można zrobić może ktoś miał podobny kłopot.Dzięki!

Obawiam się, że karta uległa uszkodzeniu - zdarzyło mi się tak trzy razy z różnymi kartami i skoro czytnik nie widzi karty, to nie ma nawet jak użyć programów do odzyskiwania uszkodzonych danych. Możesz spróbować odczytać kartę w jakimś komputerze, ale wątpię, że coś to zmieni. Jeśli nie miałeś tam żadnych cennych danych oprócz zdjęć, to pogódź się ze stratą. Jedyne, co możesz odzyskać, to zwrot pieniędzy za kartę lub nową kartę o takich samych parametrach, jeśli masz dowód zakupu tej karty - z reguły producent udziela na kartę co najmniej 5 lat gwarancji. Odzyskiwanie danych w profesjonalnej firmie na pewno przekracza grubo koszt karty i nie opłaca się, chyba, że są tam cenne dane lub po prostu możemy sobie na to pozwolić.