Nokia Asha 203 Wgrywanie Softu bez Boxa

Witam. Posiadam Telefon Nokia Asha 203 i trzeba wgrać nowy firmware do niego bo stary już padł. Posiadam 3 pliki Softu CNT PPM i MCU. Czy jest sposób na wgranie Softu bez boxa? Niestety boxa nie posiadam więc szukam sposobu na wgranie softu bez boxa. Z góry dziękuję za pomoc.

Oczywiście,że wgrasz jeśli ma gniazdo usb ?To tu masz link do programu http://www.4shared.com/rar/iNrZwa8Xba/InfinityBox_creck_FREE_BEST_v1.htm

Może Lumia Software Recovery Tool ci wystarczy.

A nie wiesz może jak go używać? w które pola wgrać te pliki bo mam tam ppm2 cnt1 i tak dalej. i zapomniałem wspomnieć że mój telefon jest martwy czyli nie włącza się. jak podepnę go pod ładowarkę to normalnie włącza się animacja ładowania baterii ale nie da się go włączyć

mam jeszcze 2 softa ale w nim jest więcej plików tu screen:http://zapodaj.net/cc0f8eec41bb5.png.html

Lumia Software Recovery Tool -to chyba do Lumi a nie do Asha?MCU dajesz do MCU ,PPM do ppm1 i cnt do cnt1.Soft od Noki musisz miec w C:\user\ProgramFiles\Nokia\Phoenix\Products jeśli nie masz takiego czegoś? To utwórz sam lub zainstaluj sobie Phoenix Nokia i on utworzy. 

Jak próbuję flashować tel phoenixem to zaznaczam dead phone usb flashing i wybieram refurbisz ale wyskakuje mi błąd:The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8401f141 (-2080247487)

Flash: Boot rom was not detected after phone boot up. Unable to start flashing. Co robić?

Lumia Software Recovery Tool obsługuje także serie Asha. To narzędzie do naprawy softów w telefonach od samej Nokii. Dużo prostsze w obsłudze od Phoenixa, gdzie na pewno nie wgrasz nic bez dobrej instrukcji.

Próbować możesz, choć jeśli telefon po upadku czy zalaniu to usterka powróci najpewniej.

a jak telefon jest martwy? To Lumia Software Recovery Tool da radę?

Kolego Lumia jest na widows a asha Nokia OS Series 40 Touch and Type.Próbuj tym co dalem link .

właśnie próbowałem jak nim wgrywałem soft to resetował się i jest to samo. może wiesz skąd wziąć najnowszy soft do mojego tela? Navifirm odpada bo już nie działa bo go zablokowali.

okej udało mi się postawić softa phoenixem ale teraz jest inny problem a mianowicie telefon nie widzi oryginalnej ładowarki (z tym igiełkowym wejściem). gdy podłącze jednocześnie ładowarkę i kabel usb a potem odepnę kabel usb to wyskakuje informacja ładowarka nieobsługiwana przez co telefon nie ładuje baterii. co robić?

Pobierz sobie to  http://mobile-sn.net/nokia-firmware/  -musisz sie zarejestrowac.Możesz podac obojętnie jaki e-mail bo i tak nic nie wysyłają w celu aktywacji .I tym pobranym programikiem pobierasz najnowszy soft dla swojego RM znajdziesz go pod bateria.Spróbuj najpierw soft a pózniej będziemy myśleć o ładowaniu. Soft zawsze wgrywa się najwyższą wersje lub taką samą jak była.

okej pobrałem teraz czym i jak mam ten soft wgrać? mam 12 plików o różnych formatach.

próbowałem wgrać soft phoenixem to wybrał tylko 3 pliki z 12 plików softu i po wgraniu jest to samo co wcześniej. pokazuje się logo nokii i gaśnie i pokazuje się animacja ładowania nawet jak odłączę ładowarkę animacja ładowania nadal jest

A tym programem co podałem ci link :).Wstawiasz 3 pliki tak jak poprzednio:) .Skoro pokazuje ikone ładownia cały czas to masz gdzieś zwarcie :).Albo na samym gniezdzie albo na na płycie.Nie znam przeszłości telefonu.Zalanie ,zawilgocenie ?

zawilgocenie tylko zawilgocenie jak miałem telefon w kieszeni to mógł lekko deszczem oberwać bo zawsze podczas deszczu mam mokrą kieszeń.wątpię aby to miało wpływ na wejście ładowarki. na innym forum napisali mi abym sprawdził czy ładuje się przez USB ale nie wiem albo nie ładuje się albo coś robię źle. co robić?

A co możesz zle robić?Wtyczki odwrotnie nie wtykniesz w usb.:slight_smile: Masz miernik cyfrowy? Zmierz napięcie na gniezdzie usb przy podłaczonym do kompa. Na płycie są dwa bezpieczniki jeden na gniezdzie od ładowania drugi na usb.