Nokia Asha 302 - dlaczego Wifi nie działa?

Witam.

Obecnie mam do czynienia z Nokią Asha 302. Niestety przed zakupem nie zauważyłem dyskusji w internecie na temat ułomności tego telefonu w kwestii Wifi.

 

A więc sprawa jest taka, że przy włączonym wifi telefon uparcie łączy się z internetem z sieci komórkowej. Przy usunięciu ustawień konfiguracyjnych sieci (żeby telefon nie pożerał mi środków z konta) Nokia zamiast skorzystać z uruchomionej sieci przez Wifi uparcie domaga się transmisji komórkowej i wyświetla błąd połączenia (bo przecież usunąłem ustawienia konfiguracyjne).

 

Miałem w ręku różne telefony, różne rzeczy robiłem (od wgrywania bootloaderów, romów itp.) a z tak prostą czynnością, jak zmuszenie tej komórki do korzystania z wifi nie potrafię sobie poradzić. Próbowałem według instrukcji oficjalnej pomocy: http://discussions.nokia.com/t5/Asha-i-inne-telefony-Nokia-S30-i/Nokia-303/td-p/1907926 ale i tego nie mogę przebrnąć, ponieważ po utworzeniu punktu Web w Preferowanych punktach dostępu owy punkt mi się nie wyświetla w ogóle… Po wykonaniu części tej instrukcji sytuacja obecnie wygląda tak, że internet przez wifi działa wyłącznie w przeglądarkach (Nokia Browser, Opera Mini), pozostałe aplikacje (np. Facebook, Twitter), gry oraz nawet sklep Ovi wyświetla błąd połączenia i każe spróbować później.

 

Składam rękę w geście facepalm. Czy ktoś ma podobny problem z tym telefonem? Udało się jakoś już rozwiązać owy problem czy Nokia olała temat  :?: (nr softu V15.09)

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.