Nokia C6-00 wpadła do wody


(Bysior1334) #1

Witam tydzień temu mojej siostrze wpadł do wody telefon. Jak tylko wyciagnęła go z wody wyjęła baterię i zaczęła go suszyc suszarka. Po 30 min cały ekran zaszedł para odstawiła go wiec na kilka dni na parapet żeby woda odparowała z wyświetlacza. Dzisiaj próbowała go włączyć. Niestety bateria rozładowana. Podłączyłem go do ładowarki i tak z godzinę się ładuje i nic. Moje pytanie brzmi czy telefon jest do wyrzucenia czy tylko bateria się zepsuła i czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić.


(eddie71) #2

Jedna godzina to może być za mało.

Czasami też kiedy bateria się mocno rozładuje i brak jest oznak ładowania można od czasu do czasu wyjąć wtyk (przy włączonej ładowarce) i ponownie włożyć.


(sla17) #3

Mogło być tak, że ze środka nie wszystko odparowało i mogło być zwarcie. Gdy nie wstanie, to pozostaje albo wanienka ultradźwiękowa albo spirytus :smiley:


(Bysior1334) #4

Czyli rozkręcić telefon i sprawdzić czy wszystko jest suche tak? Komórka nie była długo w wodzie i myślę że przez tydzień powinno wszystko wyparować


(sla17) #5

Rozkręć, zobacz - jak nie to pozostaje rozkręcić na części pierwsze i do spirytusu i w ciepłym (ale nie gorącym miejscu) zostawić do odparowania na 1-2 dni i zobaczyć co się stanie.


(ra-v) #6

Wyczyścić ultradźwiękami.


(rubin714p) #7

Rozkrecic dokladnie telefon,umyc izopropanolem w wanience ultradzwiekowej i wysuszyc dobrze.


(Bysior1334) #8

Niestety nie mam takiej wanienki ani narzędzi zęby rozkręcić telefon chyba pozostaje tylko servis


(rubin714p) #9

Oddaj do servisu .Nawet go nie włączaj wiecej.