Nokia C6 - czy warto nabyć ten telefon?

Niestety, dziś idzie do serwisu.

Telefon zawiesza się podczas jakichkolwiek czynności. Zaczyna wtedy wibrować. Pomaga jedynie wysunięcie klawiatury. Drugi, znacznie gorszy objaw, to taki, że telefon “wyłącza” się. Ekran robi się czarny i nie reaguje na nic, łącznie z próbami włączenia/wyłączenia. Dopiero wyjecie baterii pozwala na uruchomienie telefonu :evil: I tak praktycznie od samego początku (mam go od tygodnia) co najmniej raz dziennie.

Nie chce Cie martwić ale jeżeli nie załatwisz wymiany telefonu (niezgodność towaru) to czeka cię dluga walka z serwisem nokii (regenersis lub tym drugim ) oba serwisy mają bardzo zszarganą opinie a ja miałem do czynienia osobiscie z oba serwisami przez pół roku nie miałem telefonu tylko krązył od serwisu do serwisu , dopiera pisemna interwencja u rzecznika “nokii” podskutkowała wymianą płyty gł. a przez te pół roku to było albo wgrywanie nowego oprogramowania lub czyszczenie telefonu co absolutnie nie skutkowało usunięciem awarii. Zawoziłem tela do serwisu , serwis nokia care jak się później okazało tylko pośredniczy w naprawie , w nokia care sprawdzają tela co mu jest i jeżeli wgranie nowego oprogramowania nie naprawi tela to wysyłają do warszawy do regenersis , tam też próbują wgrać oprogramowanie i przesyłają znowu do prośrednika a ten dzwoni że tel jest gotowy , i tak przez pół roku jeździłem po odbiór tela ale go nie odbierałem bo na miejscu stwierdzałem że usterka nie została usunięta (telefon się wieszał przy średnio szybkim pisaniu smsa)za którymś razem blondyna z serwisu stwierdziała że za szybko pisze sms-y i mam pisać wolniej , wtedy się wkurzyłem i posłałem tela do innego serwisu ale procedura była dokładnie taka sama aż do czasu interwancji i rzecznika , od tego czasu nie polecam nikomu w polsce kupować telefonów nokii a to ze względu na serwis a i również na ostanio bardzą złą opinie co do telefonów nokii produkowanych i składanych w chinach. Zresztą wszędzie w serwisach można przeczytać że nokia ostatnio szybko traci rynek. No i taka wzmianka na koniec jak już tela naprawili to okazało się że na klaptce od bateri serwis spowodował dość głęboką ryse (to był 2 tyg telefon no po naprawie miał już poł roku) i znowu go nie odebrałem i poszedł z reklamacją do serwisu , po tej interwencji wymienili całą obudowe więc oddając do serwisu w róbryce “uwagi” należy podać szczegółowy stan telefonu i obudowy lub całkowity brak zarysowań urzytkowania. Będąc kilka razy w serwisach czy punkatch przyjmowania do naprawy najczęsztą jaką słyszałem wymówke odmowy naprawy gwarancyjnej było “niestety telefon musiał być zalany a to nie podlega naprawie gwarancyjnej”

Nie było tak źle :wink:

18.10 oddałem telefon do serwisu we Wrocławiu, 22.10 wrócił z serwisu głównego.

Co nie zmienia faktu, że problem znów się pojawił :evil:

C6 z wygladu jest bardzo ladna, klawiatura QWERTY daje pelen komfort w pisaniu szybko sms ,ale… no i tu pojawia sie problem … mam ten telefon od 4 dni i musze z przykroscia stwierdzic ze zaciąl mi sie juz on dokładnie 33 razy i 33 razy musialem go restartowac(wyjmujac baterie).Telefon oddaje na gwarancje bo nie mam juz sily. Wziąlem z sieci Plus a mój kolega ma z Orange i jemu sie nie zawiesil jeszcze ani razu.

Michello22 , to mamy ten sam problem. Też mam z Plusa. Problem leży prawdopodobnie w tym, że oprogramowanie instalowane dla Plusa powoduje konflikty.

Jeżeli to wina oprogramowania to możecie z nego zrezygnować , prosząc serwis lub operatora o instalacje “czystego” oprogramowania. Musi odbyć się to w serwisie bo w przeciwnym przypadu można stracić gwarancje .

Mówiłem im o tym. Niestety problem polega na tym, że serwisy nie otrzymały oficjalnych informacji/instrukcji co z tym problemem robić. Nie wiem jakie są umowy podpisane między producentem a operatorem, ale nie sądzę, żeby mogły ot tak sobie wywalić Plusa i zrobić instalację “salonową”. Jako, że problem dotyczy sporej rzeszy użytkowników, więc pewnie za jakiś czas wezmą się za ten problem. :expressionless:

Dodane wtorek, 26 października 2010, 18:18

Nokia zorientowała się, że coś jest nie tak, bo serwisy dostały nowe paczki oprogramowania. Teoretycznie problem powinien tym razem zostać skutecznie rozwiązany.