Nokia C6 - czy warto nabyć ten telefon?

Witam.

Jako, że kończy mi się umowa w Plusie, zastanawiam się nad przedłużeniem (ewentualnie przejściem do konkurencji - Play).

Zastanawiam się nad umową z telefonem, a konkretnie chodzi mi po głowie Nokia C6

Niestety nie miałem do tej pory do czynienia z tego typu półką, dlatego zapytuję ewentualnych użytkowników, czy warto - generalnie chodzi mi o ergonomię użytkowania. Opinie w na sajtach są dość rozbieżne i trudno się zdecydować.

Ewentualnie, czy jest jakiś telefon innej firmy, z podobnej półki, wart zainteresowania?

Z przejsciem do Play należało by głęboko się zastanowić , ja tylko napisze swoje kłopoty z tą siecią , brak możliwości wysłania smsów do niektórych sieci zagranicznych np. vodafone (brak umowy między sieciami) częste reklamacje w sprawie wykupinych dodatkowych pakietów, niemożliwa ciągła rozmowa podczas jazdy samochodem a w moim przypadku w czasie rozmowy nawet nie moge spacerować po domu (przyczyna- dom znajduje się w zasięgu dwóch nadajników, plusa i orange a jak wiadomo play korzysta z roamingu krajowego z róznych sieci co w momęcie przełaczenia się na inną sieć telefon rozłancza rozmowe) co do telefonu nie wypowiem się bo osobiscie preferuje w windows mobile a w tej dziedzinie to raczej HTC przoduje.

dokładnie zastanów sie 10m razy czy napewno play…ja np wczoraj około 20 nie mogłem przez 15 minut wysyłać nigdzie smsów jakieś problemy były…pozatym często jest tak że Ci co mają w erze bezpłatne minuty to nie liczą się one do play…(tak moje kuzynki mają przez to do siebie mniej dzwonimy…:/) zastanów się czy napewno play…

Dobra, zostawmy proszę ten watek. Bardziej interesuje mnie to co poza nawiasem.

A moze Nokia E5 albo N8 na ten drugi trzeba chyba jeszcze poczekac E5 taka pod biznes klase podchodzi ale da sie przezyc.uklad qwerty klawiatury daje duza swobode w pisaniu czegos dluzszego jak sms, mozesz korzystac z gps-a , duzy wyswietlacz, tylko 126g wagi,wada za to moze byc wbudowana pamiec tylko 256 MB i max rozbudowa do 2 GB .a N8 to juz calkiem niezly kombajn z symbianem 3 na pokladzie.

Co to za głupoty? Nawet na stronie producenta jest napisane, że telefon obsłuży karty pamięci do 32 GB.

Moim zdaniem wszystkie telefony z Symbianem s60v5 różnią się głównie obudową. Nie ważne czy to będzie C6 czy tania 5230. Telefon pod względem oprogramowania będzie się spisywał tak samo. Oczywiście jest jeszcze kwestia który co posiada (jaki aparat, klawiaturę, GPS, WIFI, wyświetlacz itp.). Na twoim miejscu rozważałbym nad N900, N8 (ewentualnie poczekał na inne telefony z Symbianem^3) lub jeśli dotyk nie jest niezbędny to wtedy E71, E72, E5.

Według mnie warto nabyć C6 bo to jest bardzo dobry telefon - kopia N97 mini za którą trzeba dać trochę więcej :slight_smile: polecam ci ten telefon ja mam nokię 5530 i sobie chwalę

Co do play - najlepsza sieć na świecie , jeszcze lepszej nie miałem, zasięg doskonały i w ogóle wszystko dobrze. Play jest ultra tani.

Oki, dzięki za sugestie i porady. Musze podjąć decyzję, bo nie wiele już czasu zostało na ruchy w tym kierunku :slight_smile:

W play mam dwa abo od trzech lat. Wcześniej była Idea i Era. Jestem naprawdę zadowolony, ale jedna mała rada. Załatwiać należy wszystko w salonie.

rzeczywiście jak porównać Nokię C6 do Noki N 97 mini, to widać duże podobieństwo pod względem technicznym.

Mi wizualnie, osobiście bardziej podoba się C6.

Chodź to kwesta bardzo indywidualna.

Telefon, na pewno warty jest uwagi.

Nie wiem jak wygląda sytuacja z warunkami abonamentowymi w Play z tym modelem, bo akurat

jestem w konkurencyjnej sieci.

Ale jeżeli, w Orange dają go w różnych taryfach (w Delfinie, w planach optymalnych z niedużym abonamentem za 1PLN)

to pewnie w Play, też coś się z nim znajdzie.

Chodź, nad przejściem do Play’a to ja jeszcze bym się zastanowił, biorąc pod uwagę choćby powyższe wypowiedzi.

Podobnie jak w Plusie. Ten abonament co mnie interesuje (i tu i tu), to 500 zł za telefon.

Posiadam Nokię C6 i jestem z niej bardzo zadowolony. Jeśli masz jakąś sensowną ofertę i telefon proponują do kilku/nastu złotych to bierz. Wydaje mi się, że N97 mini ma mniejsze klawisze. A dla mnie to dość ważna sprawa. Na C6 pisze się bardzo wygodnie i nie ma żadnych problemów z trafieniem w klawisz nawet jeśli ma się większe palce niż przeciętna kobieta:)

Z tego co przejrzałem na szybko cennik to za 500zł jest jednie w LongPlay Telefon z abonamentam 29zł. Jak dla mnie jest to porażka ten abo i lepiej już wziąść LongPlay 69 gdzie ten telefon kosztuje 149zł. Teraz jest promocja i abonament płacisz 59zł a minut do wygadania masz naprawdę dużo.

Oki, telefon nabyłem w Plusie. Jakoś nie zdecydowałem się jeszcze na przejście. Moja lepsza połowa ucieszyła się z podarunku. Pierwsze wrażenia pozytywne… choć trudno to już nazywać telefonem. :smiley:

a jak wygląda sprawa z ekran oporowy w C6?

Też o tej Nokii myślałem, szczerze mówiąc.

Czy jej sobie przypadkiem nie wziąć na przedłużenie abo firmowego, we wspomnianej wcześniej Orange.

Tak czy siak, będę niedługą musiał coś nowego wybrać.

Więc się rozglądam.

Trudno powiedzieć, nie mając wcześniej do czynienia z tego typu rozwiązaniem. Działa :slight_smile: W opcjach zauważyłem, że można dostosować czułość do własnych potrzeb.

Może ktoś wie jak jest z cena tego telefonu dla przedłużających umowę w Plusie ?? abonament 79zł, jestem w plusie 9 lat

nie jak to wygląda w Plusie, bo się orientowałem tylko w ofercie swojego opa.

Ale sądzę, że jak Orange daję go za złotówkę w podobnym abo, (a nawet i niższym: 60 PLN)

to w Plusie jest podobnie.

@ Monczkin można regulować czułość ekranu w C6?

O tej możliwości jakoś się nie doczytałem wcześniej w opisie telefonu.

TimurHan , w telefonie widziałem opcje z tym związane. Ale przyznam się bez bicia, że nie testowałem - być może się mylę, jeśli tak, to sorki. Jak pisałem, na razie nie mam do niego dostępu, jako, że moja lepsza połowa nie chce mi się dać pobawić :frowning:

telefon używam od dwóch tygodni i jestem zadowolona… wcześniej używałam Blackberry 9000, także jest to mój pierwszy kontakt z telefonem z dotykowym wyświetlaczem, ale wszystko naprawdę dobrze działa, można sobie ustawić czujność z jaką ma reagować ekran, osobiście używam rysika, bo jakoś wygodniej, minusem jest waga telefonu, naprawdę da się ją odczuć, i jeszcze zbyt mała przestrzeń między obudową a rozsunięta klawiaturą Qwerty, po prostu na styk mieści się palec żeby można było pisać.

Podsumowując jak dla mnie:

Plusy

  • duży wyświetlacz, naprawdę filmy i nawigacja bajka

  • klawiatura Qwerty

  • exchange do poczty służbowej

  • widgety na pulpicie (szczególnie to to że są ulubione kontakty, zadania z kalendarza i zrzut stanu ze skrzynki mailowej - od razu widać co przyszło i od kogo)

  • duża ilość dostępnych programów i aplikacji na symbiana

Minusy

  • waga

  • szkoda że boczny prawy dolny przycisk został przypisany tylko do aparatu i nie można tego zmienić, w BB9000 można było sobie ustawić do czego ma służyć ten klawisz, a tu nie można, a szkoda… ale może to dlatego że dali te widgety na pulpit

  • przestrzeń miedzy obudową a rozsuniętą klawiaturą mogła by być większa…w N97 jest wieksza bo ekran idzie troszkę w górę przy rozsuwaniu

  • brak dokładnej informacji który z uchwytów samochodowych pasuje do C6, wypróbowałam już 2 i na razie jest kłopot bo niby pasują, ale albo zakrywają klawisz odblokowywania albo są o parę milimetrów za wąskie i ciężko wydostać telefon, :frowning: teraz czekam na uchwyt serii NOKIA CR-116 + HH-20 i oby było ok

ale się rozpisałam… w każdym razie telefon naprawdę wart swojej ceny, można dużo rzeczy zainstalować i mieć wszytko w zasięgu ręki