Nokia c6 -- kilka wskazówek GPS i WIFI

Witam czy wie ktoś jak wyznaczyc trase w GPS w trybie off oraz jak łączyc się z internetem za każdym razem poprzez WIFI ??

z jakiej nawigacji korzystasz? jak ovi mapy to żeby łączyć się poprzez wifi wejdź w ustawienia/internet/sieciow.miejsce.docel. i wybierasz internet. żeby wyznaczyć trasę w trybie off w wyżej opisanych ustawieniach wybierasz połączenie offline, możesz poczekać nawet kilka minut zanim GPS zacznie działać poprawnie. oprócz tego wyłączasz w ustawieniach lokalizacji wszystko oprócz zintegrowany GPS.

ok dzięki już doszedłem do tego ale te oczekiwanie na GPS w celu wyznaczenia trasy to kiedyś się skończy?? czemu to tak długo trwa ??w trybie on będzie to szybsze??

Tak, szukanie GPSu u mojego ojca w noki 5230 trwa zazwyczaj 5-10min

Przy wspomaganiu z sieci trwa to o wiele krócej. Nie sprawdzałem czy się da, ale chyba można ustawić to włączone, i po złapaniu sygnału wyłączyć.

Kiedy wybieram łączność przez internet to nie łączy i przez wifi a poza tym trwa to tak długo że nawet nie wiem czy dojdzie do skutku ;/ tak samo w trybie off jak i on ,… Może sa jakieś inne sposoby na łączenie się przez wifi i korzystanie z GPS w szybszy sposób bo korzystam w tej chwili z Ovimap właśnie.

Robisz to w ogóle na dworze? :stuck_out_tongue:

Poczekaj w samochodzie 10-15min a napewno załapie

a co to za różnica czy w domu na dworze ?? w samochodzie? wybieram opcje samochodem lub pieszo i nic cały czas wyszukiwanie ? może i w mieszkaniu jest słabszy zasięg ale wydaje mi się że nie dużo słabszy … chyba że się mylę …

Ręce opadają. Różnica jest zasadnicza i to taka że być lub nie być.

Wejdź z telefonem do windy podczas rozmowy. Wjedź w tunel samochodem słuchając radia

Napewno w większości przypadków doświadczysz pogorszenia/serwania sygnału

O sygnale GPS wspominać chyba nie muszę. Do tego w TELEFONIE a nie w nawigacji co przekłada się oczywiście na gorszy sygnał.

Praktycznie nie ma szans żeby złapać sygnał gps telefonem w budynku

spoko spróbuję hehe sory ale nie wiedziałem że aż tak na to wpływ ma budynek :stuck_out_tongue: obczaje i odpowiem co jest :slight_smile: