Nokia E50, ustawienia [Solved]

Czołem
Zostało coś zmienione w ustawieniach i nie można połączyć się z telefonem przez bluetooth, pojawiła się taka strzałeczka pod paskami naładowania. Komputer widzi telefon, ale nie nawiązuje połączenia.
Mógłby ktoś poradzić jak przywrócić połączenie bluetooth.

Na tym zdjęciu nic nie widać - sama pikseloza. Zrób normalny zrzut ekranu i załącz.
Co do BT, to sprawdź, w ustawieniach tej Nokii, czy komp jest dodany. Jeśli jest, to go usuń. To samo zrób w systemie na komputerze. Usuń telefon z systemu. Potem spróbuj ponownie sparować.

Pojawia się jakiś komunikat na telefonie lub kompie? Jaki system na komputerze?

Strzałka informuje, że w skrzynce nadawczej jest niewysłana wiadomość. Usuwając ją, strzałka zniknie.

1 polubienie

Zrzutu nie zrobię bo nie będę go miał jak wysłać, brak połączenia z komputerem.
Na obrazku jest strzałka w górę w otwartym prostokącie.
System Linux Mint (na W7 jest ten sam problem).
Połączenie działało, ale niestety zostało coś pozmieniane w ustawieniach telefonu, pojawiła się na ekranie właśnie ta strzałeczka i połączenie nie działa. Nie mam innej możliwości połączenia telefonu z kompem, bo telefon ma stare złącze (nie usb).
Tak to wygląda na komputerze, nie można przesunąć suwaka “połączenie”.

Kurde, fakt. Strzałka zniknęła, dzięki.:slight_smile:

W ustawieniach bluetooth nie włączyłeś jakichś zabezpieczeń? Może ustaliłeś pin?

Masz w ogóle włączony bluetooth? Powinieneś mieć ikonkę pod ikoną baterii, a na zdjęciu tego nie masz. W ustawieniach “Dostępność mego tel.” masz ustawione na publiczny?

Tak, wszystko zostało włączone; stan obecny jest taki że komputer widzi tel, ale jest błąd podczas parowania, pomimo wpisywania pin na obu urządzeniach.

Wyłącz pin na telefonie całkowicie. Linux czasem go nie lubi :wink:

A czy możliwe jest, w tym telefonie, w innych ustawieniach, zablokowanie połączeń?
Próbuję dziada parować ze smartfonem i też klapa.
Dawno nie używałem tego tel., ale wcześniej nie było takich kłopotów, łączył się momentalnie i z Linuksem i z W7 i z Nokią Lumia.

A po co chcesz ten telefon parować?

Chcę skopiować plik dźwiękowy.

Wyślij bluetoothem bez parowania.

Z Nokii czy na Nokię?

Jeśli z Nokii E50 na inne urządzenie to wchodzisz w menu/biuro/mndż. plik./zaznaczasz plik, wybierasz opcje/wyślij/przez bluetooth i wybierasz urządzenie.

1 polubienie

Dzięki :sweat_smile: