Nokia E51 - jak zuzywa się pamięć telefonu?

Jak wiadomo, do dyspozycji mamy ok. 130 MB pamięci. Zastanawia mnie fakt, na co jest ona zużywana? Mam zainstalowanych kilka gier i programów, kilka dzwonków i motywów, a zostało mi 65 MB wolnego miejsca. Jak to jest?

A ile w sumie zajmują te gry, programy , dzwoniki i motywy??

Jest dokładnie tak samo jak w każdym pracującym komputerze. Aplikacje działające w tle zużywają dostępną pamięć. Im więcej aplikacji tym mniej pamięci

Myślę, że to wszystko zajmuje nie więcej niż 35 MB. Co do aplikacji działających w tle to tylko tryb gotowści jest uruchomiony.

Proponuję zainstalować sobie dowolnego menadżera procesów, jak np. darmowy Power Boot i samemu się przekonać ile procesów jest aktywnych w pamięci telefonu

Może nieprecyzyjnie opisałem problem, ale jaki to ma związek z ilością wolnego miejsca w pamięci telefonu?

Włączony telefon to tak jak włączony komputer - tam też pracuje pewien typ systemu operacyjnego, który na własne potrzeby zajmuje pamięć. Dodatkowo oprogramowanie zainstalowane w telefonie chociaż nawet nieuruchomione zajmuje pamięć telefonu bo przecież gdzieś musi być zapisane (nie ma w telefonie dysku twardego)

“Goły” Windows tylko uruchomiony na komputerze, też zajmuje kilkaset MB pamięci, nawet jak nie uruchamiasz innych dodatkowych programów.

Czyli tu też jest coś w rodzaju pamięci wirtualnej… Z tego, co pamiętam to świeżo po hard resecie było ponad 127 tyś kB dostępnej pamięc (nie chodzi mi o pamięć operacyjną). Symbian to jednak system operacyjny, ale nie myślałem, że z tego powodu będzie mi znikało miejsce z jakiegoś powodu.