Nokia E51 nie wykrywa karty pamieci

Witam!

Zakupilem do mojego telefonu karte pamieci Sandisk 6gb microSDHC (class 4). Jako, ze telefon ma symbiana s60v3 fp1, microsdhc powinny dzialac. Zreszta, na aukcji bylo napisane, ze na E51 wszystko dziala ;-). Wlozylem karte do telefonu i ku mojemu zdziwieniu karta nie jest wykrywana. Czy to przez aplikacje ‘karta pamieci’ czy x-plore oraz device status. Wyjalem karte (przy okazji - strasznie ciezko ona wychodzi, tez tak macie ?) i wlozylem ja do adaptera, a adapter do czytnika. Czytnik podlaczylem do komputera i wszystko wykrywa; nawet wrzucilem tam jeden pliczek *.flv i system odtwarza go z karty bez problemu.

Wie ktos czemu telefon nie wykrywa karty ? Moze zle ja wkladam ? Jesli chodzi o strone, to wkladam ja dobrze, ale moge ja bez problemu wepchnac dalej, mimo, ze po chwili sie cofa (dokladnie krawedz karty styka sie z krawedzia telefonu, wiec wyglada, ze jest dobrze).

Wersja oprogramowania (najnowsza):

Pozdrawiam i prosze o pomoc ;-).

Może slot zabrudzony ? Przeczyść przedmuchaj :wink:

Przedmuchalem dokladnie, przyjrzalem sie czy nie ma tam nic, ale nie pomoglo. Co moge zrobic ?

mało proawdopodobne, ale może styki są zaśniedziałe lub nie stykają sie kartą pamięci ?

A, dodam, ze moja mama ma dokladnie taki sam telefon i u niej karta tez nie dziala. W ogole, z tym telefonem jest cos nie tak, bo nie odczytuje innym nawet kart microSD:

http://discussions.europe.nokia.com/dis … d.id=15766

Mam nawet ta sama wersje softu co on.

Najgorsze, że w serwisie Nokii prawdopodobnie powiedzą, że tylko firmowe karty Nokii współracują bezbłędnie z telefonem tegoż producenta a wszelkie inne można o kant d… sobie potłuc (autopsja, przerabiałem to).

Nie zmienia to jednak faktu, że powienieneś ją oddać do naprawy i to nie na gwarancji ale na podst. niezgodności produktu z umową. Tak chyba będzie najbezpieczniej.

Coz, problemem jest wlasnie to, ze nie moge im powiedziec, ze wcisneli mi chlam, bo nie dziala tak jak powinien. Nokia (jak i zreszta inni producenci) nigdzie nie zaznaczyla, że telefon obsługuje karty microSDHC. Ale jestem absolutnie pewien, ze telefon nie odczyta zadnej innej karty microSD, tak jak wlasnie jest to tutaj czy tutaj. Ogolem sie zacialem, bo juz nie moge odeslac karty do sprzedawcy (10 dni zaznaczone w prawach konsumenta minely), a i zareklamowac tez jej nie ma po co, bo komputer ja odtwarza doskonale.

edit

Moze wiecie jak sformatowac karte do FAT16 ? Wiem, ze nie bedzie to 6gb, a tylko 2,1, ale w ten sposob dowiodlbym czy microSD, oparte na FAT16, dzialaloby u mnie. Najzwyczajniejszym sposobem, czyli Moj komputer -> Dysk wymienny F: -> Formatuj, sie nie da, poniewaz do wyboru jest tylko FAT32. Probowalem tez z lini komend, narzucajac FAT16, ale i tak windows cos pluje.

Da sie inaczej ? I czy aby na pewno karta by dzialala po sformatowaniu do FAT16, tyle, ze z pojemnoscia 2,1gb ?

fat16 to do tylko 2 gb, musisz użyć fat32

Okej, bylem w Nokia Care Center (przy ulicy Kijowskiej, w Warszawie). Zabrali telefon na zaplecze, cos pogrzebali i karta nagle zaczela ‘wskakiwac’ glebiej. Na dodatek, w telefonie mojej mamy bylo tak samo. Chyba cala seria produkcyjna byla uszkodzona, haha ;p.

Witam,

mam Nokię E51 i włożyłem kartę SDHC 6GB. Pracuje bez żadnych problemów. Fakt, że nie używam symbianu. Uważam, że łatwiej jest załatwiać wszystkie przeniesienia przez PC. Tu zawsze wiem co wyjdzie z mojego działania. Przy symbianie, różnie to jest.

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 16:17 został dopisany post przez jano

Dodam, że Nokia sama sobie strzeliła gola, gdyż w instrukcji napisali, że obsługuje FAT 16, ato posiadają tylko karty SDHC.

W dniu 02.06.2008 , o godzinie 16:20 został dopisany post przez jano

Sorry, przejęzyczyłem się. W instrukcji pisze, że obsługuje FAT 16 i FAT 32, więc i karty SDHC o większe pojemności.

Do Jano …to rewelacja , ale jak można w E51 nie używać symbiana . Jak to zrobić ???

Hejkka! Miałem ten sam problem, już wiem w czym tkwi błąd! !!

Kartę należy mocno wcisnąć nie może ona wystawać!!

przecież symbiana nie da się nie używać! symbian to system telefonu, pulpit, menu i wszystko!

to tak dla twojej informacji jano ,