Nokia E51 vs LG KU990 vs Samsung F480

Witam.

Wiem ze na niektorych stronach zostaly zalozone posty o tytule:

Nokia E51 vs LG KU990 vs Samsung F480, jednak od razu napisze ze mam zupelnie inne wymagania,kryteria ktorymi kieruja sie osoby majace dylemat ktory telefon kupic.A wiec lecimy:

-Studiuje architekture i napewno chcialbym by tel byl “ladny” czyli raczej e51 zostaje w tyle tzn bardziej podoba mi sie(kwestia gustu)f480 czy lg.

-Wazne by ten telefon byl funkcjonalny-i tu chyba e51 bije f480 czy" ku" na glowe napewno ma wifi i po dokupieniu bluetooth za ok 100zl i wgraniu automapy moze sluzyc jako gps-minus to ze ma wyswietlacz tylko 2cale, samsung 2,8 lg 3,0.i nie ma dotykowego ekranu ktory w gpsach sie przydaje.Tylko czy w f480 czy ku990 mozna dograc np.automape po dokupieniu odbiornika gps…

-multimedia i jakosc

-KOMPLETNIE NIE OBCHODZI MNIE JAKIE KOM ROBI ZDJECIA I CZY MA 120FPS PRZY VIDEOod tego mam eosa.

Czasem myslac ze drozsze znaczy lepsze nie musi byc w tym przypadku-samsung na allegro 700zl lg600zl nokia 500zl

I ktory wybrac?

Wiem ze wiele osob napisze “stary sam odpowiedziales sobie na pytanie bierz e51” jednak mysle ze brak dotykowego wyswietlacza i za maly wyswietlacz troche mi nie odpowiada.

Bardzo chcialbym o wypowiedzi osob i prosze-nie faworyzujcie tych telefonow tylko dlatego ze je macie-naprawde nie pogardze zadna opinia szczegolnie w stylu “wiesz kupilem telefon “x” a poszedlem do kumpla obejrzalem jego kom “y” i rzeczywiscie kumpla tel wydaje sie lepszy ma lepsze to to i to” mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.

Dziekuje i pozdrawiam

Witam. Niedawno sam stałem przed podobnym “problemem”. KU990, E51, SE G900 cóż każdy ma coś i wybór padł na

-> LG KS20 - http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1252

Ma wifi, dotykowy ekran, rozbudowany - w końcu WM :slight_smile: Jak coś zawsze można coś znaleźć do dograć. Ot tak polecam do kolekcji rozważań.

I mnie jako architektowi się podoba :stuck_out_tongue:

Spośród wymienionych przez Ciebie modeli, telefonem o największych możliwościach jest niewątpliwie Nokia. Co do gps w telefonie, to automape zainstalujesz tylko w Nokii, ale nie wiem czy warto się w to bawić. Mały wyświetlacz telefonu sprawi, że nie będzie to super wygodne, a na pewno prądożerne. Telefon będzie musiał być podłączony do ładowania w czasie jazdy. Jak już wspomniałeś, aby telefon mógł służyć jako gps muisz dokupić odbiornik sygnału gps, a to są nie tylko dodatkowe koszty, ale też dodatkowe urządzenie. W takim wypadku wolałbym kupić osobne urządzenie nawigacyjne. Już za dwieście parę złotych można mieć 3,5 calowego gps’a z dotykowym ekranem na którym zainstalujesz dowolną mapę (AutoMapa, AutoPilot, TomTom, MapaMap, MioMap, itp.)

Też te 3 telefony miałem do wyboru za 1 zł w Playu . Po raz pierwszy postanowiłem kupić telefon nienajlepszy ale najładniejszy . Wybór padł na F480 . Lg odrzuciło mnie designem , a F480 moim zdaniem to jeden z najładniejszych telefonów dostępnych obecnie na rynku . Ogólnie rzecz biorąc jest to udana konstrukcja . Jak na Samsungi to soft wręcz wzorowy (ale i tak jest trochę niedoróbek i nieprzemyślanych rzeczy) - czekam na nowszą wersję , mam nadzieję , że poprawią te błędy . Aparat (5mpx) robi zdjęcia dobrej jakości (trochę za “mdłe”) jak na komórkę , full opcji - można ustawić dosłownie wszystko - ma więcej opcji niż większość starszych aparatów cyfrowych . Rozpoznawanie twarzy i migawka na uśmiech działają bardzo dobrze . Teraz do funkcji multimedialnych . Odtwarzacz mp3 czytelny , lista odtwarzania nie ma ograniczeń co do ilości piosenek jak to miało miejsce w niektórych szajsungach , muzyka z głośnika czy słuchawek brzmi całkiem dobrze - szkoda że nie ma equalizera ale … zawsze zostają podstawowe rock , pop , classic itp. itd. Odtwarzacz wideo poprostu zaj*bisty , 500 mb film włącza się w ok 2 sec , nie ma problemów z przewijaniem ( film można przewijać co do sekundy ) . Ekran dotykowy jest bardzo czuły , wszystkie przyciski w “telefonie” są wystarczającej wielkości aby nie nacisnąć niczego innego przez pomyłkę , wygodnie pisze się SMSy . Telefon otwiera pliki worda i excela (ale nie 2007) oraz zwykłe pliki tekstowe (*.txt , *.doc czy *.rtf) . Wbudowana przeglądarka internetowa jest całkiem całkiem ale … wolę operę (nie ma oficjalnie wersji na ten telefon ale ściągnąłem dla Se i też działa) ponieważ strony tam są skompresowane . Poza tym telefon obsługuje 3G i wideorozmowy . Moja ocena 7/10 .