Nokia E51 vs Nokia N73 czyli odwiecznej walki ciąg dalszy

Witam. Wiem, że ten temat był wałkowany 1000000 razy albo i więcej, jednak jak wiadomo każdy ma inne pytania i kryteria. Więc kilka znaków zapytania mi się nasuwa…

Po pierwsze - płynność działania gier:

Wiem, wiem E51 ma lepszy procek, więcej ramu ale słyszałem legendy jakoby n73 posiadał akcelerator 3d… Czy to prawda, i czy czuć różnice??

Po drugie… emulacja.

Symbian posiada wile możliwości, w tym emulacje różnych konsol. Który fon bardziej nadawałby się do emulacji np. starych gier pc typu doom czy counterstrike, albo gier gba (max payne, i inne) czy neo-geo(tytułów wiele, lecz nie wiem czy takowy emulator na symbiana istnieje…), czy coś się będzie ciąć…

Po trzecie dostępność gier na posiadane symbiany…

Jeśli dobrze się orientuje telefon E51 posiada symbiana 9.3, a n73 tylko 9.1 - czy więc na n73 wachlarz gier i aplikacji będzie mniejszy, czy wszystkie aplikacje i gry działają bezproblemowo na obu tych wersjach.

I w końcu po czwarte, czy “łamanie” E51 pod gry n-gage jest łatwe, czy to wielogodzinna katorga, czy da się to odwrócić (żeby serwis gwarancyjny sie nie wącił), oraz czy to jest bezpieczne, czy łatwo wykonując tą operacje coś w fonie popsuć…

I oto właśnie te pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi (nie bijcie mnie jak za płytko szukałem…) Proszę o odpowiedzi równie wyczerpujące jak to co wystukałem na mojej starej, zużytej klawiaturze…

  1. Posiadam E51 jeszcze nigdy w grach i aplikacjach mi nie siadła/zacięła się. A N73 u kolegi to koszmar, ma 2GB kartę i co chwilę musi fona resetować.

  2. Z punktu widzenia technicznego E51 ma przewagę (jak już sam wspomniałeś lepszy procesor, więcej ramu…) Wyświetlacze mają podobnej wielkości.

  3. Na nowszego symbiana wychodzą “nowsze” programy jak i również “odświeżone”, które na wcześniejszych generacjach były “niedorobione”

  4. Co to tego to jeszcze tego nie czyniłem ale przymierzam się do tego ;] Nie wiem, może po formacie fona te “wyważone drzwi” można odczytać jakoś :stuck_out_tongue:

też zależy na jaką n73 się trafi koledze tnie się jak cholerka a mojego taty kolega ma i się nie tnie

A te legendy z akceleratorem 3d to prawda, i czy zawiera go zwykła n73 jak i również N73 ME? Pharah, Wiktor albo ktoś inny z jednym z fonów - a jak jest z tymi emulatorami? Czy nich również dotyczyła twoja wypowiedź Pharah? Thx za już podane informacje, znów szala zwycięstwa idzie na e51. Tymbardziej, że szwagier pracujący w plusie jako handlowiec mówi, że n73 to trzeszczące /cenzura/. I jeszcze jedno, jak z tym “łamaniem” e51 pod gry n-gage? Co do ekranu to pewno i tak przeżyje szok po przejściu z se k750i…

Żadna N73 nie ma akceleratora 3d. E51 jest sporo szybsza w działaniu. Na obu chodzą te same symbianowe gry (nie sprawdzałem n-gage). Na n73 doom chodzi ok, cs trochę gorzej. Mam 2 lata n73 i do nowszych gier brałbym na Twoim miejscu E51. W E51 z kolei trudniej obejść zabezpieczenia, zwłaszcza w nowszych softach. W N73 nie ma żadnego problemu ze złamaniem. I co do plastików-prawda. E-series są solidniej wykonane.

W temacie łamania zabezpieczeń i emulacji polecam ipmart (konieczna rejestracja):

http://www.ipmart-forum.pl/index.php

Nie posiada.

Zajmuje to max. 20 minut, da się to bardzo łątwo odkręcić.

Jest szansa 1 na 1000 że coś nie wypali, musisz dokładnie robić to co w opisie :smiley:

za pierwszym razem na E65 zajęło mi to max 5minut :smiley:

oba to S60v3, na oba chodzi tak samo ale E51 ma 9.2 jakby co :wink: różnice są głównie w szybkości bo każdy przyzna że symbian OS 9.1 muli :wink:

Ok, dzięki za pomoc, znów zwyciężyła nokia E51, Jak tylko tatę namówię, żeby iść i wymienić fony, będę się mógł w końcu cieszyć symbianem. Jeszcze raz thx za pomoc… Po zmianie z K750i pewnie przejdę szok :shock:

Jeśli mogę to polecę fora:

www.forum.symbianos.pl

www.ipmart-forum.pl :smiley: