Nokia E51 wiadomości wysłane i odebrane znikły

Witam. Jakiś czas temu przeniosłem wszystkie wiadomości wysłane do nowego folderu i każde kolejne tam kopiowałem. Dziś okazało się, że w jakiś sposób wszystkie wiadomości z tamtego folderu znalazły się w wysłanych i brakowało tych z okresu 2-11 stycznia. Bardzo podobnie stało się z wiadomościami odebranymi. Z tą tylko różnicą, że ich nie przenosiłem do żadnego folderu. Są to dla mnie bardzo ważne wiadomości i prosiłbym o pomoc w odzyskaniu ich.

PS. Wraz z dniem dzisiejszym zaobserwowałem też, że telefon nie powiadamia mnie o nowych wiadomościach.

najlepiej to zrobić reset (wiąże sie z utratą danych w telefonie) ewentualnie sprawdz czy w ustawieniach wiadomosci nie masz zaznaczone aby nowe wiadomości “nadpisywały” stare

W przypadku tego modelu najlepiej byłoby po prostu zmienić telefon, bo od samego początku sprawiał on problemy. W ustawieniach nie ma nic na temat nadpisywania, a jedynie o pojemności skrzynki nadawczej. Z powodu ograniczenia jej pojemności właśnie przenosiłem wszystkie wiadomości do własnego folderu. W każdym razie wszystko było zapisywane na karcie pamięci i spróbowałem odzyskać z niej wszystkie pliki. Jak się okazało, wiadomości sprzed kilku dni były niemożliwe do odzyskania, a pliki, które usunąłem dobre 3 miesiące temu odzyskały się w całości…