Nokia E52 - Aktualizacja systemu i b. wolne działanie GPS

Witam jestem posiadaczem noki e52 bardzo mi odpowiada ale mam kilka pytań:

:arrow: Czy da się samodzielnie z komputera zrobić aktualizację systemu? Jest dostępna.

:arrow: Odbiornik GPS działa mi bardzo wolno, a nawet w ogóle co jest dość irytujące. Dlaczego tak się dzieje?

:arrow: Skąd pobrać Flash Lite pod ten telefon?

:arrow: Ciągle pyta mnie o dostęp do internetu chociaż że nie wiem po co chodzi tu a ważną aktualizację systemu?

:arrow: Czy da się mieć na tym telefonie internet z komputera przy połączeniu kablem czy tylko telefon daje internet komputerowi?

Na starszym modelu miałem do tego PC Suite, można było m.in. zrobić aktualizację.

AGPS aktywny? Jesteś na dworze czy pod dachem?

Chodzi o to. że aplikacja próbuje się łączyć z internetem. To domyślne zachowanie w S60v3, ale można zmienić, tylko trzeba pamiętać o pakiecie internetowym, aby za dużo kasy nie pożarło.

Już nie mam S60, ale z tego co pamiętam w zainstalowanych aplikacjach zaznaczałem opcję dostępu do internetu na INTERNET (punkt dostępu) oraz zmieniłem z “Pytaj zawsze” na zezwalanie.

Tak, za równo jak i na starszym S60v3. Przy podłączeniu do kompa zamiast pamięć masowa trzeba wybrać PC Suite. Nie powiem Ci jak ustawić w Windowsie (pewnie trzeba mieć zainstalowane sterowniki i mieć jakiś dialer typu TopNetInfo) , wiem jak można ustawić internet w Linuksie w 1-2 min. O tym poczytaj na bardziej specjalistycznym Forum Bez Kabli - na bank gdzieś były podobne tematy.

Co do Flasha to nie wiem.

AGPS? Robie wszystko o co pyta wchodzę w mapy pyta o dostęp do internetu - zezwalam i próbuje wyszukać mojej pozycji (Na dworze i pod dachem to samo). I czy jest jakiś menedżer procesów jak do windowsa przez który niepotrzebne programy wywale? Przyznam szczerze nieraz się przytnie.

Możliwe że potrzebuje też jakieś programy poprawiające tzw łapanie fix’a - na samsungach wręcz wymagany, choć bardziej zależy to od wersji systemu aniżeli od sprzętu (mój na starym Androidzie ze wspomaganiem programem łapał fixa max w minute w domu, dalej od okien).

Raczej ten typ tak ma. Możesz przytrzymać chyba gałkę-joystick wtedy pojawi się lista odpalonych procesów, przyciskiem C się kasowało (przynajmniej na E50 tak było)

to tylko co jest odpalone jak np.: odtwarzacz i to nie jest na przyciski nawigacji itp. to jeden z dodatkowych przycisków.