Nokia E52 - Aktualizacja systemu i b. wolne działanie GPS

(Sebix99) #1

Witam jestem posiadaczem noki e52 bardzo mi odpowiada ale mam kilka pytań:

:arrow: Czy da się samodzielnie z komputera zrobić aktualizację systemu? Jest dostępna.

:arrow: Odbiornik GPS działa mi bardzo wolno, a nawet w ogóle co jest dość irytujące. Dlaczego tak się dzieje?

:arrow: Skąd pobrać Flash Lite pod ten telefon?

:arrow: Ciągle pyta mnie o dostęp do internetu chociaż że nie wiem po co chodzi tu a ważną aktualizację systemu?

:arrow: Czy da się mieć na tym telefonie internet z komputera przy połączeniu kablem czy tylko telefon daje internet komputerowi?

(ra-v) #2

Na starszym modelu miałem do tego PC Suite, można było m.in. zrobić aktualizację.

AGPS aktywny? Jesteś na dworze czy pod dachem?

Chodzi o to. że aplikacja próbuje się łączyć z internetem. To domyślne zachowanie w S60v3, ale można zmienić, tylko trzeba pamiętać o pakiecie internetowym, aby za dużo kasy nie pożarło.

Już nie mam S60, ale z tego co pamiętam w zainstalowanych aplikacjach zaznaczałem opcję dostępu do internetu na INTERNET (punkt dostępu) oraz zmieniłem z "Pytaj zawsze" na zezwalanie.

Tak, za równo jak i na starszym S60v3. Przy podłączeniu do kompa zamiast pamięć masowa trzeba wybrać PC Suite. Nie powiem Ci jak ustawić w Windowsie (pewnie trzeba mieć zainstalowane sterowniki i mieć jakiś dialer typu TopNetInfo) , wiem jak można ustawić internet w Linuksie w 1-2 min. O tym poczytaj na bardziej specjalistycznym Forum Bez Kabli - na bank gdzieś były podobne tematy.

Co do Flasha to nie wiem.

(Sebix99) #3

AGPS? Robie wszystko o co pyta wchodzę w mapy pyta o dostęp do internetu - zezwalam i próbuje wyszukać mojej pozycji (Na dworze i pod dachem to samo). I czy jest jakiś menedżer procesów jak do windowsa przez który niepotrzebne programy wywale? Przyznam szczerze nieraz się przytnie.

(ra-v) #4

Możliwe że potrzebuje też jakieś programy poprawiające tzw łapanie fix'a - na samsungach wręcz wymagany, choć bardziej zależy to od wersji systemu aniżeli od sprzętu (mój na starym Androidzie ze wspomaganiem programem łapał fixa max w minute w domu, dalej od okien).

Raczej ten typ tak ma. Możesz przytrzymać chyba gałkę-joystick wtedy pojawi się lista odpalonych procesów, przyciskiem C się kasowało (przynajmniej na E50 tak było)

(Sebix99) #5

to tylko co jest odpalone jak np.: odtwarzacz i to nie jest na przyciski nawigacji itp. to jeden z dodatkowych przycisków.