Nokia E52 zablokowana

  • Pliki z symbianem już mam, jak coś

Programem Nokia Phoenix flash wykonujesz. Niestety przy tym zabawy jest.

Wiem. Mówisz, że dałeś radę. Powiesz mi step-by-step jak to zrobić? I link do tego programu też możę znać? Bo z obecnych linków w wyszukiwarce jak pobieram, to mi pisze, że wirus jest.

Jasne, ale nie mam dostępu do komputera dziś, by Ci to wytłumaczyć.

Dzięki

Działa to z Nokią E52?

Trzeba do tego jakichś specjalnych urządzeń, programatorów? Jak tak to podziękuję…

Z każdą Nokią na symbianie. Kiedyś na stronie nokiahacking wszystkie poradniki i instrukcje brałem do flasha.

Wystarczy telefon i sam kabel USB.

To git

A to jest aktualne? Nie będzie mi wywalało errorów podczas flashowania czy coś?

Nie powinno wywalać błędów, jeśli idziesz z instrukcją. A nawet jeśli uceglisz telefon przypadkiem, to telefon i tak odratujesz. Kilka telefonów kiedyś ucegliłem podczas flasha nieumiejętnego i bez problemu odratowałem je.

1 polubienie

OK. Ale tak jak mówię, nawet telefonu nie mogę włączyć, bo już na etapie: Logo Nokia wyświetla mi się komunikat o kod. Tak samo jak po podłączeniu Nokii do komputera nie słyszę na kompie dźwięku podłączanego urządzenia, a na Nokii nie wyświetla się menu podłączenia Komputera (Takie menu co po podlaczeniu peceta pyta się jak użyć tego podlaczenia)

Nie wyświetli bo telefon musi być włączony w sensie, ma być na ekranie startowym, że tak to nazwę. Możesz wejść w recovery? Nie pamiętam, jak to na symbianie nazywa się.

Chyba trzeba przytrzymać *, 3, Zielona Słuchawka + Przycisk Włączania, aby zresetować ustawienia telefonu, ale

Hmm pod frazą recovery mode, wyszukiwarka wyświetla właśnie hard reset a nie o to chodzi w tym przypadku…

Nie wiem jak wejść w recovery i jak to działa. Czy to jest jakaś sekwencja klawiszy?

Już wiem. Telefon musi być wyłączony całkowicie do flasha. Nie ma czegoś takiego jak recovery mode.

Sprawdź. Tutaj fajnie opisana jest procedura flash: https://www.hardreset.info/pl/devices/nokia/nokia-e52/faq/update/

1 polubienie

Aaa… Dzięks.

A skąd to pobrać? Bo mi wyskakuje, że to wirus.

Z tego co pamiętam, każda wersja Phoenix niby była zawirusowana. Dodaj program do wyjątków w programie antywirusowym.
Telefon wstanie to skan systemu puścisz.