Nokia E71 czy Blackberry Curve 8520?

Witam. Chciałbym się wreszcie rozstać z moją Nokią E51 i przesiąść się na coś większego. Dodam, że z klawiaturą Qwerty - najlepiej fizyczną. Dotyk jakoś nie bardzo mi podchodzi, chociaż myślałem o HTC Magic’u. Zależy mi żeby ekran był troszkę większy, myślę że te 2,4 cala wystarczy. Stąd na moim celowniku pojawiły się dwa typy podane w temacie. Który byście polecili? Sercem bliżej mi do Nokii, ale jedyne czego się w niej boję to tych małych klawiszy. Nie wiem czy da się na tym sprzęcie w miarę szybko pisać sms-y. No i jak ma się sprawa zasięgu? Co do Blackberry, to klawiatura wygląda lepiej, ale jest to sprzęt chyba z trochę niższej półki. Dodam również że nie zamierzam korzystać, przynajmniej na razie, z usługi BIS.

PS. Najlepiej jakbym się zamknął w kwocie 700 zł. Więc na pewno Nokia będzie używana, a 8520 nówka.

Jeżeli chodzi tobie o wygodne pisanie to zdecydowanie BB. BB słynie z wygodnych klawiatur w swoich telefonach i stabilnego,szybkiego softu…

Też tak myślę , że wygodniejsze w pisaniu będzie BB ale zastanawiam się czy warto zaryzykować i zmienić markę. No bo jednak w symbianie mam parę ciekawych aplikacji.

Sam mam BB 8120 i powiem szczerze że napewno na symbiana masz więcej aplikacji. BB to głównie do wygodnego pisania są stworzone i do rozmów…Dalsze funkcje schodzą na dalszy plan.Ale klawisze to naprawdę mają wygodne, dużo telefonów mialem ale jeszcze na tak wyygodnych klawiszach to nie pisałem ;)mają doświadczenie :slight_smile: Zalety bb to głównie stabilny,szybki soft i wygodne klawisze a minusy to: mało aplikacji…