Nokia E71 na Samsung'a I5700 Galaxy. Warto?

Witam!

Posiadam 3-miesięczna Nokie E71, z której jestem bardzo zadowolony. Bateria mi wytrzymuje tydzień czasu co jest moim, że tak powiem priorytetem w telefonie, GPS działa wyśmienicie, Wi-Fi również, ale ciągnie mnie do androida, a I5700 jest telefonem, który parametrami i przede wszystkim ceną w zupełności mnie zadowala (no prócz baterii).

Jestem osoba, która lubi często zmieniać telefony (oczywiście z rozsądkiem).

Tu się rodzi moje pytanie, warto w ogóle zmieniać E71?

Proszę o konkretne wypowiedzi.

Pozdrawiam,

apik

Jestem użytkownikiem i5700, ale mialem styczność z E71 i powiem tak: jeżeli nie zależy ci na sprzętowej QWERTY to warto. Bateria mi wytrzymuje ok 5 dni przy (dziennie) 5-10 min rozmów, 1-3 sms i ok 1h internetu przez WiFi. Spica wykonana jest solidnie, ma duży patecjal ( nie wykorzystany przez producenta), dobry aparat jak na 3MPx.

Jak by jakieś pytania miał byś odnośnie Spicy pisz na wszystkiem postaram się odpowiedzieć

Bateria 5 dni Ci wytrzymuje? Musze powiedzieć, że nieźle bo jak tak czytam to maks 2dni użytkownicy piszą! Jak wygląda kwestia wygody w pisaniu sms’ów (dodam, że nie piszę zbyt wiele), jest jakaś aplikacja która obraca klawiaturę qwerty w poziom, czy tylko w pionie?

Ci ludzie co piszą, że 2 dni im wytrzymują to albo:

  1. długo sluchają muzyki ( ja jak mi mp3 się popsuło i używałem Spicy jako player to co 2.5 dnia ładowalem przy ok 2h słuchania mzyki)

  2. dużo grają w gry ( do czego Spica się narazie nie nadaje, bo brak sterów od 3D (już jeden polak tak owe pisze :wink: ))

  3. dużo siedzą w internecie lub też mają cały czas transmije danych włączaną

  4. długo bawią się w wgrywanie różnych modyfikacji itp.

Co do pisania esemesów to jak w każdym telefonie dotykowym trzeba się do tego przyzwyczaić. Klawietura automatycznie się odraca z piomu do poziomu to przekręceniu telefonu o 90 stopni w prawo(akcelerometr).

Co do klawiatury dotykowej to już styczność miałem w iPhone’ie 3G i tam sprawowała się ona wyśmienicie, wiem że i5700 ma również ekran pojemnościowy wiec powinno być ok! Niestety sprzedałem bo bateria już była w nim bardzo słaba co mnie strasznie irytowało, dlatego wziąłem pod uwagę E71 i E52 (maja te same baterie) padło na E71, z której jestem zadowolony. Symbian niestety poszedł w odstawkę i szukam właśnie czegoś na androidzie.

Aaaa jeszcze jedno, jak wygląda kwestia głośnika rozmów, czy jest wystarczająco głośny?

Spotkałem się z opiniami, że przy ruchliwej ulicy itp trzeba się nieźle skupić, aby się dogadać!