Nokia E75 nie wyświetla nazwy kontaktów

Od dłuższego czasu mam problem z Nokią E75. Często zdarza się tak, że nie wyświetla nazw kontaktów, które właśnie do mnie dzwonią. Wyskakuje sam nr (tak jakby tego nr nie było na liście). Problem rozwiązuje ponowne uruchomienie telefonu, ale nie jest to zadowalające rozwiązanie. Czytałem o tym sporo i spotykałem się z informacjami, że to wina tematów. Jednak ja używam domyślnego, a zmiana na inny (również seryjny) nie pomaga.

Wgraj nowy soft ze strony nokii, może pomoże. U mnie w nokiach był problem z niewyświetlaniem nazwy kontaktu, jak mam go wpisanego 2 razy, ale skoro raz Ci działa raz nie, to pewnie co innego. Chyba, że w jakiś sposób się gryzą kontakty z call logiem. Wgraj nowy soft i powinno działać.

Hhmmm, ale jak? Czy to bezpieczne i łatwe? Czy nie tracę gwarancji? Czy nie stracę nr? Bo podejrzewam, że wszystkie inne dane tak.

Nic nie tracisz. Ściągnij nokia pc suite, to zrobisz backup. (lepiej starą wersję NOKIA PC SUITE niż to nowe OVI suite, jeśli chcesz to jednorazowo zrobić, ovi obciąża sprzęt i jest jakieś takie nieporęczne).

Później ściągnij nokia software update z tej samej strony (albo w pc suite masz opcję aktualizacji, to Ci sam ten program ściągnie) i klikasz aktualizuj. To może trochę potrwać, upewnij się, że bateria jest naładowana.

Po aktualizacji przywróć kopię zapasową i voila - masz telefon w takim samym stanie jak przed zabawą i ze starymi danymi. Proste to jest, nie może się nic zepsuć. To oficjalny soft od nokii dla użytkowników końcowych i jedyny legalny sposób na wgranie samemu aktualizacji bez utraty gwarancji.

Jak masz jakiś pakiet internetowy albo wifi, to wpisz z klawiatury *#0000#, pod lewym guzikiem powinieneś też mieć aktualizację oprogramowania (OTA, over the air) ale u mnie to raz działało, raz nie, nie wiem, czemu. No i to tylko zestaw łatek i ewentualnie dodatkowe oprogramowanie /tematy itp ściągnie, wgranie nowego systemu przez nokia software update jest chyba lepszą opcją i to Ci polecam.

Zrobiłem update. Zobaczymy czy będzie lepiej. Zdziwiłem się jak uruchomił się telefon i wchodząc w kalendarz zauważyłem, że mam wszystkie wpisy. Tak jakby zupełnie nic się nie pozmieniało. Ale przy uruchamianiu proponowało mi przejście przez konfigurator, który jednak pominąłem.

Jak robiłeś backup wcześniej, to pewnie Ci go wrzucił… *#0000# - tym sprawdzisz wersję softu, zobacz, czy jest najnowsza itp.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdr.

Dziwne to wszystko. Na stronie Nokii wyraźnie jest napisane : “Najnowsza wersja oprogramowania urządzenia Nokia E75 to 211.12.01”. Wykonuję aktualizację przez Nokia Software Updater i po *#0000# widzę, że moja wersja oprogramowania to 202.12.01 z 14.12.2009 i do tego napisane jest, że urządzenia nie uaktualniono. Wcześniej robiłem to przez Nokia Ovi Suite z takim samym skutkiem, więc spróbowałem Nokia Software Updater, który przed rozpoczęciem spytał, czy chcę instalować od nowa oprogramowanie skoro mam najnowsze. Zainstalowałem i efekt taki jak opisałem.

No ale nic. Mam nadzieję, że teraz będzie wyświetlało kontakty. Okaże się po jakimś czasie, bo jak wcześniej pisałem działo się to raz na jakiś czas i bez wyraźniej przyczyny.

A masz telefon od operatora? Brandowany soft czasem ma błędy, bo Nokia go nie testuje / albo testuje pobieżnie (wiem, bo kiedyś w Siemens Mobile / Benq-Siemens pracowałem :wink: ).

Jak tak, to pójdź do operatora, powiedz, że masz problemy z oprogramowaniem i żeby Ci wgrali niebrandowany soft. Mi tak kiedyś e51 zrobili, bo się zawieszało przy wchodzeniu do menu. Jeszcze możesz przywrócić ustawienia domyślne.

Narazie dzięki za pomoc. Telefon jest od operatora, ale to nie ja go kupowałem. Nazwijmy to prezent i nie mam możliwości osobistego kontaktu z operatorem (nie! nie jest kradziony :stuck_out_tongue: ). Narazie protestuję to co dzisiaj zrobiłem i może zacznie działać. Jeśli nie to będę walczył dalej.

Dodane 09.04.2011 (So) 9:53

Odświeżam trochę temat. Jestem po testach. Telefon długo długo działał. Niestety pewnego dnia przestał;/ I znowu było to samo (wyłącz i włącz). Od tamtego czasu dalej działa. Na szczęście ten błąd występuje znacznie rzadziej.