Nokia i nawigacja

Witam,

chciałbym kupić jakąś NOKIE ktorą mógł bym uzywac jako nawigacje w telefonie ( i na czym to polega ze jest nagiwacja, płaci się ? ja bym nie chciał tak :stuck_out_tongue: ) za w miarę rozsądną cenę

czekam na wasze propozycje…

n95 jest fajna :] ale cenu juz :confused: a poszukaj moze jakis nokia navigatorow.

Ja posiadam n73. Jest to fajny telefonik. Mam w nim wgranego TomTom’a i spisuje się całkiem nieźle. Jesli chcesz GPS w telefonie jako bajer to ten telefon moge Ci śmiało polecić. Jesli chcesz jednak “coś więcej” to polecam poszukanie czgoś z większym wyświetlaczem i może czegoś na widnowsie. N73 jest na symbianie. Ja GPSa używam przy skuterze jak chcę się gdzieś dostać a nie znam za bardzo okolicji. Za GPSa się nie płaci, chyba że za modół bluettoth, tak jai jaki mam w n73. Nie sprawia mi to problemow, bo modół zawsze mam schownay w tylniej kieszeni i zasięg do BT jest odpowiedni. Najważniejsze, że nie zrywa połaczenia.

a za co to sie płaci ? nie rozumiem o co tu chodzi ( jak to działa )

Ja polecam Nokie 6630+ odbiornik gps Z bluetooth+TomTom 5 Mobile Cena Używanej nokii na allegro to ok 200zł odbiornik około 100zł a nawigacje można znależć w internecie lub kupić za 200zł. Działa to tak włączasz odbiornik włączasz np.TomTom w telefonie i on przy włączeniu pyta się czy włączyć BT i wtedy wybierasz Odbiornik i Masz nawigacje

Potrzebujesz telefonik który obsługuje nawiagcje :slight_smile: Żeby można było wgrać i odbiornik GPS(najczęściej mała duperelka na Blutooth i ona odbiera sygnał, przesyła Blutooth do telefonu a on sobie wyświetla).

Za to się nic nie płaci(korzystanie), płacisz za odbiornik i odpowiednią komórkę.