Nokia - instalacja mobile linux

Witam. Kilka dni temu czytałem o mobile linux i że ten system szybko rośnie w siłę. Dziś postanowiłem zagłębić się w ten temat i nie ukrywam że potestował bym ten system tylko nie wiem czy jego instalacja jest możliwe.

Mój telefon to Nokia E51.

I o to pytania:

  • Gdzie zassać ten system?

  • Czy w ogóle da się to coś zainstalować

  • Jak to zrobić?

Szukałem trochę na różnych stronach lecz nie znalazłem potrzebnych mi informacji. Mam nadzieję że któryś z forumowiczów ma trochę ciekawego do powiedzenia w tej kwestji

1 - ten system nie służy do instalowania na urządzeniach mobilnych, a z do uruchamiania z urządzeń mobilnych jak pendrive. po polsku to pewnie długo nie będzie nawet ubuntu nie jest w 100% spolszczone więc nie można oczekiwać za dużo po takich niszowych dystrybucjach.

2 - ten system nie służy do instalowania - a jedynie jako system gotowy do użycia (jak live cd) po uruchomieniu go z usb. uruchamia się go tylko na pc x86, więc o telefonie zapomnij.

3 - zainstalujesz system na pamięci flash poprzez aplikację LMS Factory - ale sądząc po paczce (.tar.gz) to pewnie zrobisz to tylko spod linuxa.

nokia zaczyna używać linuxa dopiero w swoich tabletach internetowych, więc szczerze wątpie by ktoś zajmował się tworzeniem własnych dystrybucji na telefon.

http://www.pcworld.pl/news/122025/Linux … one.y.html

ależ jest wersja i na smartphone :stuck_out_tongue:

PS: To ja już sam nie wiem

EDIT: Sory nie doczytałem ostatniego zdania… no nic :stuck_out_tongue: trudno

i nie doczytałaś też pierwszego zdania w podanym przez siebie artykule…

EDIT: ja nie przeczę, że linux nie jest zupełnie wykorzystywany w urządzeniach mobilnych - bo doskonałym przykładem jest choćby googlowy Android - tylko do tego rodzaju rozwiązań jeszcze dość długa droga, gdyż jest on ciągle w fazie testowania i rozwijania i raczej nie będzie on dostępny na starsze telefony.