Nokia Lumia 530 czy LG L50?

Zastanawiam się nad wyborem nowego telefonu w abonamencie za 29,99 zł w Plusie. Opłata za LG L50 wynosi 199 zł przy zaledwie 99 zł za Nokię Lumię 530 - czyli praktycznie dwa razy więcej!). Napomnę tylko, że niska opłata za telefon również jest dla mnie istotna…

 

Czy opłaca się dopłacić praktycznie aż dwa razy więcej tylko po to, by mieć tego LG L50? Czy jest on tego wart? Jest on aż tak znacząco lepszy od Nokii Lumii 530? Czy też są one jednak porównywalne? Na ile? Jak to się ma do znanej zasady pt. cena/jakość?

 

Który z nich jest lepszy? I dlaczego?

 

Jaka jest ich wartość rynkowa (gdybym chciał sprzedać)?

 

Telefon do standardowego użytku, robienia zdjęć i nagrywania filmików. Fajnie byłoby dodatkowo móc fajnie obejrzeć mecz w Internecie.

 

A może ma ktoś lepszy pomysł w tym przedziale opłatowo-cenowym? Tylko ja o tym nie wiem?  :slight_smile:

Proszę o pomoc, nie jestem w obeznany w temacie. Byłbym bardzo wdzięczny.

no ja też właśnie byłem ostatnio w plusie i zaproponowali mi TYLKO nokie lumie 530, od razu byłem na nie, bo nie chce windowsa, ale jak juz przyjechałem, to poprosiłem o pokazanie. Taka popierdułka jak dla mnie, małe, jakiś ten ekran słaby. Wiem, że nie ma sie co spodziewac luksusow w takim abonamencie jaki mam, no ale nie zdecydowałem się, czekam na coś nowego.

Cześć,

 

O Lumii 530 zapomnij, niby to następca popularnego modelu 520, ale okrojony do granic możliwości.

Dokładnie, 530 w stosunku do 520 jest bardziej okrojona. Tylko te dwa telefony masz do wyboru ?

I tak będzie płynniejsza od lowendowego telefonu z androidem.

Cześć,

 

Na co ci płynność na tak ograniczonym urządzeniu? Zakup Lumii 530 jest kompletnie nieopłacalny, lepiej wybrać starszy model, czyli 520 albo poczekać aż w sprzedaży będzie dostępna Lumia 535.

Kolega żyje stereotypami sprzed 2 lat. Teraz większość modeli w cenie ok. 400 zł ma snapdragona 200 (lub porównywalny), 1 GB RAM, oraz czysty Android lub z lekką nakładką.

 

Nokia 530 powinna być tańsza od 520, a nie jest. Na chwilę obecną jej zakup nie ma sensu. 

Tu masz Lumię 530 w dualu bez umowy  za 300 PLN http://lpk.x-kom.pl/xmas-box/produkty/smartfony/355;lumia-530-dual-sim

 

Ma tylko 512 RAM, nie wiem jak się sprawdza, ale w Mojej Lumi 720 z 512 RAM wszystko śmiga.

 

Android potrzebuje conajmniej 1GB RAM i wielordzeniowy procek aby nie mulił.

512 mb ram przy Windows Phone 8.1 sprawdza się dobrze. Mam Lumie 520 i jestem bardzo zadowolony płynnością działania.

System działa płynnie, ale pracę z aplikacjami mocno ogranicza 512 MB. Już nie mówiąc, że sporo gier nawet z automatu nie uruchomisz. 

Nie Android potrzebuje, tylko zasobożerna nakładka producenta. 

 

Czysty 4.4.4 działa całkiem sprawnie nawet na tych 512 MB RAM. Oczywiście nie ma mowy o pracy z kilkoma aplikacjami na raz, ale to samo jest z WP.

Każdy lubi to co lubi, jeden Porshe a drugi Ferrari :smiley:

 

Najlepiej udać się do salonu i pobawić się dwoma urządzeniami na Windowsie i Androidzie i ocenić co pasuje.

Nie napisałem tego z perspektywy “lubienia”. Tak to wygląda w rzeczywistości.

 

W salonie mało kto sprawdza telefony pod kątem działania systemu. Ludzie patrzą na cyferki i kolor obudowy.

Zgadzam się, lecz każdy używa smartfona inaczej.

Jednemu wystarczy prostota i stablinośc, inny chce pograć i itp.

 

Odpuśćmy ,bo temat rzeka :smiley:

Brałbym Lumia 530. Lepiej prezentuje się pod względem jakości wykonania. Inne cechy zostały już tutaj omówione.