Nokia Lumia 710 - czy warto się tym interesować?

Witam.

Ostatnio w sieci natknąłem się na Nokię Lumię 710. Przyznam, że zrobiła na mnie całkiem pozytywne wrażenie. Z tego co widziałem na YT pracuje bardzo płynnie, filmy HD kręci też chyba w nienagannej jakości.

Chciałbym poznać Waszą opinię. Co sądzicie na temat tego telefonu? Może ktoś ma i może podzielić się wrażeniami?

Szukam telefonu do multimediów (filmy i muzyka), także do wygodnego korzystania z internetu - szukam po prostu dobrego smartphone’a. Do tej pory pracowałem z Symbianem (neistety tak jakoś wyszło). Własnego (wszechobecnego) Androida jeszcze nie posiadałem, ale miałem styczność z tym systemem i wiem czym to się je. Oczywiście do tej pory cały czas skłaniałem się ku Androidowi, ale widząc w jaki sposób ostatnio Google postępuje w rozwoju systemu to mam pewne obawy (chodzi mi m.in o częstotliwość wydawania kolejnych “dużych” wersji i aktualizacje obecnych - robi się mały chaos). W Lumii z kolei Windows Phone 7.5… Myślę, że system nie taki zły jak o nim mówią…całkiem ciekawy pomysł.

Co o tym myślicie?

  1. Czy platforma WP7.5 będzie dobrym wyborem? Bo teraz szczerze mówiąc nie wiem, który mobilny OS jest najbardziej przyszłościową platformą (poza iOS). Do tej pory Andek jest na topie ale nie wiem czy ten trend się utrzyma (telefon zmienię nieprędko, dlatego wolałbym w miarę przyszłościowy telefon).

  2. Czy Lumia 710 otrzyma aktualizację do WP8 ? orientuje się ktoś?

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

PS.

Mam jeszcze jedną wątpliwość. W sklepach ceny tej Nokii plasują się w okolicach 1200 zł. Z kolei na Allegro widzę wystawione pozycje jako NOWE już od 720 zł. Czy to nie jakiś fake? (mój budżet to max 750 zł).

To raczej nie fake. Ludzie biorą telefony na abonament. Zostają przy starym aparacie,a nowe sprzedają.

Mialem stycznosc z Windowsem ale na Lumii 800 I do tego stopnia mnie zaciekawil ten system ze po Swietach biore ja.Jak dla mnie WP jest bardziej przyszlosciowy.Aktualizacje dostaly rowniez starsze telefony I to jest przewaga WP nad Andkiem.Czytalem gdzies recke Lumii 700 I byly narzekania na jakosc zdjec.Poza tym mapy Nokii w trybie offline dobra sprawa.Pisze z telefonu.

Lumia 710 ma te same parametry sprzętowe co 800 także płynność działania interfejsu będzie dokładnie taka sama. Cena jest niższa, ze względu na brak Amoleda, gorszy aparat, gorsze materiały użyte przy produkcji itp. Ja bym ją brał, jest jednym z najlepszych wyborów w tej cenie.

Trudno powiedzieć. Powiedział bym że WP ma ograniczenia dość podobne do iOS, Andek nawet w standardzie aż takich nie ma.

Ponoć na Andka i iOS też są. Najlepiej będąc na WiFi ściągnąć te paręset MB i tyle. Nawet mapy Google też można cache-ować.

Wg mnie Nokia od zawsze miała ogólnie słabe aparaty w porównaniu do konkurencji. Często zdarza się że telefon ma aparat 5, 8 czy 12Mpix ale nie ma AF, więc nici z żylety na zdjęciach.

Sam kupiłem i5800 jako 3-miesięczny używany za ok 40-50% ceny która była w sklepie, więc nie jest to fake.Poprzedni właściciel po prostu kupił coś lepszego.

Ale ty wiesz że wp nie odtwarza divx/xvid a do tego filmy są konwertowane przez zune przed wysłaniem do telefonu co długo trwa. Co do muzyki to podobno operacje na playlistach w wp kuleją i potrzebny jest zune na pc.

Ogólnie do szeroko pojętych multimediów wp jest póki co słabym wyborem. Android oferuje o wiele więcej.

Na allegro nówkę dostaniesz za trochę ponad 600zł bez problemu!!

Co do navigacji to na androida będzie automapa (jest już beta 2) która jest klasą samą w sobie.

Teraz troszkę zbiliście mnie z tropu ;p

Bo widzę, że niektórzy są jednak nieprzychylni Windowsowi. Ogólnie sposób działania tego systemu podoba mi się, ale jak czytam o ewentualnych wadach to nie jestem już taki pewny. Choć niektórzy twierdzą, że wiele z tych ograniczeń ma być rozwiązanych wraz z aktualizacją.

Szykuja sie dwie aktualizacje WP w tym jedna duza wiec albo kup I poczekaj do aktualizacji I zobacz co sie zmienilo albo wstrzymaj sie do aktualizacji.Dla mnie WP jest lepsze w stosunku do Andka a preferuje Blackberry.Pisze z telefonu.

Tak super kup telefon a pod koniec roku może co nieco aktualizacja poprawi albo i nie.

adrian2 przestudiuj forum.windows-phone.pl zobacz jakie głupie ograniczenia i niedoróbki ma póki co wp. Zajrzyj do webowego marketplace zobacz jakie są aplikacje i w jakich cenach.

Ja ci osobiście odradzam chyba że potrzebujesz telefonu do dzwonienia i smsowania.

Jeżeli szukasz telefonu który będzie dłuuugo aktualizowany no to w tej chwili wybór masz tylko pomiędzy WP, iOS i BB OS reszta to los szczescia czy bedzie aktualizowany i jak długo

Bądźmy konkretni:

Jeżeli szukasz telefonu który jest multimedialny i będzie długo aktualizowany to masz do wyboru tylko iOS.

Chyba że weźmiemy pod uwagę androida i dostępne customromy których jest masa dzięki otwartości i popularności androida.

I od szczescia czy ROM bedzie poprawnie dzialal.

Wiesz takie xda może się pochwalić wieloma utalentowanymi “kocharzami” i najpopularniejsze romy działają lepiej niż stocki do tego są bardzo często aktualizowane. Jasne nie wymagajmy cudów typu ics na era g1 bo to dobrze chodzić nie będzie ale pierwszy przykład z brzegu - ARHD ics dla htc sensation (którego na ogół używam). W zasadzie nie mam się do czego w nim przyczepić - brakuje mi tylko aktualizacji OTA.

Podsumujmy, jeżeli chcesz system z wieloma darmowymi aplikacjami, do tego lepszy muzycznie telefon weź Neo V. Jeżeli zależy Ci na czasu pracy na baterii, stabilności i szybkości, kosztem płatnych ale za to dobrych aplikacji, mniejszej ilości gier, za to te z Xbox Live niektóre są genialne bierz Nokie.

Do tego Nokia ma wyświetlacz Clearback, o czym nikt nie wspomniał. Do tego WP lepiej sprawuje się jako system na teleofony, Android jest taki wszędobylski.

Nie przesadzałbym aż tak…

Raczej zauważyłem tendencje że w marketplace pełno jest chłamu za pieniądze. A dlaczego? Bo nie ma konkurencji.

Przykład? nieoficjalny klient gg. Wersja płatna nie ma nawet powiadomień push.

Drogie i dobre to są w appstore

Niestety autor tematu nie napisał nic o możliwości kupienie przez niego Ipka 3gs. To byłby tez bardzo dobry wybór, iOS bije androida jak WP na głowę. Posiada pełno dobrych programów i gier, jest szybki i stabilny. Ale zbaczamy trochę z tematu, kolega pytał czy warto interesować się Lumią, więc interesować się warto ba nawet wartą ją kupić za tą cene co chodzi na alledrogo.

Ja ostatnio czytałem na dobrychprogramach o AppCampus czy jakoś tak, więc może ta tendencja się zmieni.

W sumie to nawet nie brałem pod uwagę IPhone’a. Ale czy 3GS nie jest już troszkę, jak by to powiedzieć, za stary? Na horyzoncie Iphone 5, więc Apple więcej uwagi skupi na nowszych modelach, a ja nie chcę być z tyłu. Telefon jak wspomniałem ma być w miarę przyszłościowy.

Wiesz może tak może nie. Warto kupować telefon “bo może kiedyś będzie”?

Jak dla mnie takie myślenie jest bez sensu.

Póki co jedyna nadzieja w apollo który ma pojawić się jeszcze w tym roku. Ale tak naprawdę nie wiadomo co on wprowadzi i czy dzięki niemu wp stanie się pełnoprawnym systemem z możliwościami dorównując konkurencji.

Ja bym się nie pchał w coś co nie spełnia moich oczekiwań po to by “żyć nadzieją”.

Wolę teraz korzystać z androida który spełnia moje potrzeby, a gdy spełni je wp wtedy mogę pomyśleć o zakupie słuchawki z windows phone.

Jest starty, ale dalej aktualizowany(co za niedługo się skończy) chodzi wystarczająco płynnie i ilość aplikacji oraz ich jakość bije obydwa wyżej wymieniane systemy. Do tego dźwięk na słuchawkach jest genialny jak i grafika w grach. Jedyne do czego można się przyczepić to do braku jakiejś diody i ogólnie średniego aparatu. Ale przynajmniej ma AF, a Lumia niestety nie.

Piszesz o grafice w grach, może i nie ma się zbytnio co do niej przyczepić… poza rozdzielczością.

Ja dla odmiany czytałem opinie że pod ios 5 3gs sporo traci już na szybkości więc przed ewentualnym zakupem polecam sprawdzić u źródła (gdzies na forach użytkowników tego modelu).