Nokia Lumia 925 - nie da się włączyć dostępu do sieci

Witam,

Posiadam Nokie Lumie 925 zakupioną dzisiaj. Bez simlocka. Jestem w sieci Play. Widzę czarno na białym że wifi jest włączone i połączone z moją siecią domową, mimo tego żadna aplikacja (nawet internet explorer) nie potrafi połączyć się z siecią. Dostaję dziwne komunikaty jakby wifi w ogóle nie było włączone. W Ustawienia->Sieci komórkowe mam włączone transmisje danych więc przynajmniej powinno używać standardowej transmisji. W ustawieniach jest również coś jak “dostęp do internetu” który jest wyłączony. Gdy próbuję go włączyć dostaję komunikat:

Całkiem już zgłupiałem.

Opcja “dostęp do internetu” służy do udostępniania internetu dla innych urządzeń (tworzy sobie wifi i udostępnia połączenie telefonu).

Sprawdź w ustawieniach w “punkt dostępu”, czy masz prawidłowe ustawienia APN dla swojego operatora.

No właśnie zadziałało ale samo od siebie. Pół dnia z tym walczyłem (a jestem informatykiem, wcześniej miałem androida). Nawet byłem u znajomego sprawdzić na innym routerze, to samo. W końcu ręcznie skonfigurowałem APN i ostatecznie udało mi się uruchomić internet w Play (nie wifi!). Już chciałem jechać do serwisu odnośnie problemu z wifii ale sprawdziłem jeszcze raz i automagicznie wifi zaczęło też działać. Tylko co ma APN do wifi? Wydaje mi się, że połączenie przez APN odmuliło Windows Phone i teraz prawidłowo zarządza połączeniami sieciowymi. Trochę to dziwne, kilka razy resetowałem telefon do ustawień fabrycznych i nie pomagało. Pewnie jakbym teraz znowu zresetował to by wifi ponownie przestałoby działać.